• bu şahsın yanında bıçak taşımasını gayet normalmiş gibi göstermeye çalışanların neredeyse hepsi, bireysel silahlanma hakkına karşı olup, bu hakkı talep edenlere de maganda, psikopat, potansiyel katil gözüyle bakıyor.

işte bu kadar ikiyüzlü ve iliklerine kadar çürümüş bir toplum içinde yaşıyoruz.
  • biz de gurbetteyiz, ailemizden uzaktayız ancak bıçak taşımak zorunda hissetmiyoruz. bu ülkenin polisi, askeri, devleti var. başınıza bir iş gelirse, polisi aramak yerine kavgaya müdahil olmayın. hadi olaya karıştınız, bir suçlu gibi kaçmayın. polis olay yerine intikal edene kadar olayı kontrol altında tutmaya çalışın. arabulucu olun, problem çıkarıcı değil. insanların damarına basmayın, bilemezsiniz kimde silah olup kimde olmadığını. itin biri alınıp çeker vurur, umarsızca bir cinnet getirip. biri size sövüp saysa bile o bıçağı kınından çıkarmayın. 'he' deyip geçin. kendinize yazık edersiniz. herkes silahlanırsa ve kendi adaletini sağlarsa, adalet de herkesi cezalandırmakta haklıdır. kimin çocuğu olduğu, geçmişi ya da geleceği önemsiz...

edit: üzerinizde hangi silahı taşıyor olursanız olun, o silahı kullanmayı bilmiyorsanız ve güvenlik kurallarından bihaber bir biçimde taşıyorsanız zarar görecek olan kişi de kendinizden başkası olmayacaktır.
  • muhtemelen 15 yıl alacak bunun 10.5 yılını ceza evinde geçirecektir. bu cezanın 4 yıla yakınını kapalı ceza evinde geçirecek sonrasında açık cezaevine geçip 6.5, 7 yıl civarı bi süreyi açık cezaevinde geçirecektir. iyi hal göstermesi durumunda yılda 3 kez 1 er hafta olmam şartı ile izne çıkabilecektir. ayrıca açık cezaevine çıktığında üniversite okuma hakkı kazanacak. sabah üniversiteye gidip akşam gelip cezaevinde kalabilecektir.
    tanım ; yazık olmuş kişidir
  • bu kadar dillendirilmezse sessizce salacaklar. adamlar kimleri salmadi.
  • nefsi müdafaa diyenler için,

hiçbir olay karşılığından fazla müdafaa hakkı tanımıyor maalesef.

maalesef diyorum çünkü bu çocuğun yaptığı bir isyandır, taşmışlıktır. geçmiş olsun çocuk.

t: suçludur.
  • 19 suç kaydı olan bu çocuğu öldürseydi burada ağlayıp zırlayan bin tane entry olacaktı. çocuk kendini savunmuş herifi etkisiz hale getirmiş. nefs-i müdafadan haberi olmayan adamlar gelmiş saçmalıyor. sabıkalı olan kesin bu çocuğu dövüp bırakacaktı.

çocuğun suçu müdehale etmesi. aslında dozer izler gibi elleri arkaya atıp ağzında sigarayla izlemeliydi üç çocuk terkeden kadınla sabıkalıyı ya da polisi arayıp devam etmeliydi. videoya çekip internete atsa ne biçim erkeksin adam mısın lan niye müdehale etmedin diyenler olacaktı.

edit: winston bishop'a teşekkürler meşru/nefs-i müdafa değilmiş. şartlarına uymuyormuş.

geçenlerde dalyaragin teki bir mesaj atmıştı ayar verme derdindeydi o. ona teşekkür etmiyorum amk sik kafalisi seni.
  • adamın yanında neden meyve bıçağı var?
    hakikatten neden var?
    lan götverenler kütüphaneye gittiniz mi hiç? belli ki gitmemişsiniz. ben çok giderim ve orada çalıştığım süre içinde en büyük sıkıntı belli bir saaten sonra bir şeyi yeme ihtiyacı duymamdır. malum acıkıyorum amk. olabildiğince beni tok tutacak şeyler götürüyorum, kütüphaneye gidince. misal kuruyemişler misal meyve. şu dönemlerin yani kış meyveleri dediklerimiz nelerdir? portakal ve elmadır.
    portakalı soymak için bıçak lazım, elmayı da kütüphane gibi sessiz bir ortamda sosyal deney yapmıyorsanız haşııırt diye yiyemeyeceğime göre bir bıçak lazım. rambo bıçağı değil, bir meyve bıçağı.
  • maktulün kuzeninin ifadesini okudum davanın seyrini değiştirecek gibi görünüyor. şahsi fikrim şudur ki, eğer bu davada bu çocuk ağır bir ceza alırsa bu ülkede ne darp biter ne cinayet ne hırsızlık imdat diyene yetişen kimse olmaz bu ülkede. kimse kimse için kılını kıpırdatmaz.
  • adamın alnında suç sabıkası mı yazıyordu diyenler, peki şunu da düşündü mü? normal makul orta zekalı bir insan bir çift arasında normal bir tartışma olduğunda müdahil olur mu?

peki müdahil olma hissiyatı için abartı bir dövme, tartaklama veya tartışma olması gerekiyor ki hiç tanımadığın birine karışasın.

peki demek ki adam kadını hayvan gibi dövüyor olması gerekiyor ki hiç tanımayan biri bu adamın iyi biri olmadığını düşüncesi kafasında belirsin. peki kadın daha önce darp raporu almış mı bu olaydan sonra eve almış.

demek ki dayağı sokağın ortasında yemiş mi evet yemiş. peki sokak ortasından bir kadını döven bir adamın çok iyi bir insan olduğunu normal makul orta zekalı bir insan düşünür mü hayır düşünmez.

bu adamın dövmesini engellemeye kalktığında sana da saldırırsa ne yaparsın kendini korumaya çalışırsın.

peki bu adamın alnında sabıkası yazmıyor olabilir ancak iyi bir insan olmadığı da sokağın ortasında bir kadını dövmesinden anlaşılabiliyor.

başka diyeceğim yok sayın hakim...

insanlık namına birinin canını kurtarmaya çalışırken kendi hayatı kararan gençtir.
  • yeni tanık özgürün kuzeni özgürün kadını sürekli darp ettiğini söyledi ifadesinde.
    edit: yalan habermiş.şu an 12-18 yıldan tutuklu yargılanmakta.29 nisan'da görülmeye başlanacak davası korona nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
hesabın var mı? giriş yap