• ankara olgunlar'da sakarya'nın hengamesinden sıkılan insanlar için açılmış, sakin, hoş mekan. yine güzel bir mekan olan papillon'un yanı. sakin bir müzik, sohbet ve tabi ki bira için. soğuk bira favorimdir.
  • çayın 4 lira olduğu yerdir ankara'da.götüme girdi para.yuh ammına koyimya bu kadar da insafsız olunmazlan...
  • birkaç defa el değiştirdikten sonra öndeki barı arkaya taşıdılar. iyi olmadı. o bar oraya çok yakışıyordu. tabii daha çok yer açmış oldular. sevdiğim bir yer. özellikle burgerleri de bence başarılı. en güzel zamanları havanın güzel olduğu bahar, yaz ve sonbahar akşamlarıdır. olgunlar'da yukarı çıkarken, fikrim ve pappilon'u geçince.
  • çarşamba günleri gidilmesi gereken mekan. ancak mekana mekan olduğu için değil adam gibi blues dinlemek için gidilir. ama giderken karanfil'den veya konur'dan geçeceksen ya kulaklarını tıka ya da yolunu değiştir. zira adam gibi dinleyeceğin müzik öncesinde kulaklarına bir zarar gelebilir.

işin özü bora biçer'in de içinde olduğu blues makers grubundan özlediğiniz ve istediğiniz kalitedeki müziği dinleyebilirsiniz bu sıcak mekanda.
  • ankara'daki en güzel barlardan biri. burgerleri oldukça lezzetli olup, genel olarak çevresindeki diğer mekanlara kıyasla fiyatlandırma fazlasıyla uygundur. çok nazik garsonları, çalan müziklerin genelde güzel olması ve duvarlarda asılı kafka fotoğrafları ve kitaplarından alıntılarıyla insana huzur verir. burayı beğenmeyen adam siktirsin gitsin diyerek ekşici ruhumu da burada bi şeyapayım.
  • geçtiğimiz yıl geçirdiği yenileme çalışmaları ile on numara beş yıldız bir mekana dönüşmüş bar. şiir dinletileri, türlü canlı müzikleri ve daha bir çok aktivitesiyle kızılay'daki en sosyal barlardan biri aynı zamanda. menüsü alkol ve kokteyller açısından zengin.
    kış akşamları ise loş bahçesinde, mum ışığı eşliğinde biranızı yudumlamanın keyfi bambaşka.

ve bazen bazı güzel şeyler burada başlayıveriyor.
  • bu mekandaki garson problemi bir turlu cozulemedi. surekli bir calisan sirkulasyonu var. gecen aylardaki, siparis dahi alamayan bayan garsonlari cikarip, yerine tahminen universiteli bazi simarik gencleri almislar. dun aksam bunlardan birinden once firca yedim, tavrinin yanlis oldugunu soylemeye calisirken kufur edilerek mekandan kovuldum. kufurunu aynen kendisine iade ettim ama gereksiz bir kisi yuzunden sinirlendim. dogal olarak buraya artik gitmeyi dusunmuyorum cunku kovuldugum mekana gidecek kadar gurursuz degilim.

bir musteriyi kazanmak cok zordur, kaybetmek ise tek bir sozcuge bakar. isletme sahibine notumdur. saygisiz ve disiplin mefhumu olmayan insanlari mekaninda calistirma. biraktiklari hasar daima kalici olur.
  • bu mekan icin garsonlari problemli diye yazan var mi diye bakmaya gelmistim. varmis. diyecek baska bir sozum yok.
  • (bkz: kafka market)
  • yemekleri çoğu bar/cafeye oranla çok daha ucuz olan bar. bununla birlikte porsiyonları da büyüktür. 10 tl'ye tıka basa doyabiliyorsunuz. yaş ortalaması 30-35 gözüküyor. kışın çok kasvetli duruyor ama yazın bahçenin üzerini açınca daha bir gidilesi olmuş.
hesabın var mı? giriş yap