• savarona yatını kumarhane yapan ünlü armatör
  • gençliğinde sıkı bir su kayakçısı olan kişi. boğazda, rıhtıma yaklaşırken ipi bırakır ve ıslanmadan merdivenden çıkardı
  • dört tarafı denizle çevrili koskoca istanbul'da atatürk'ün yatı savarona'yi bağlayacak bir iskele verilmediğini söyleyen armatör.
  • abisi celal sadıkoğlu dur.
  • irakta ne isi oldugunu merak ettigim kisi... bir ingiliz muhendisle birlikte kacirilmis, 10 gundur haber alinamadigi icin ailesi disisleri bakanligina basvurmus... kendisi nisan ayinda da dubai'de yanlis hatirlamiyorsam alti milyon dolar gibi bir borcu oldugu icin rehin alinmisti krallik tarafindan... sonra birakmislar ki simdi de iraklilara rehin olmus...

edit: isi basrada savas batigi gemileri cikartmakmis.
  • iraklı direnişçiler tarafından çekilen görüntülerde, kahraman sadıkoğlu’nun direnişçileri tarafından sorgulandığı görülüyor. sadıkoğlu, soruları yanıtlarken, irak’ın basra kentine iran’dan geçtiğini anlatıyor. sadece ticaret amacıyla irak’ta bulunduğunu söylüyor. “yanlış birşey yapmadık, irak halkına yardım etti” diyen sadıkoğlu, görüntünün devamında militanların haklarında yapacağı incelemenin ardından serbest bırakılacaklarını da kameraya ifade ediyor. detaylı bilgi için:
    http://www.ntvmsnbc.com/news/302502.asp
  • hakedişleri çerçevesinde ırak'ta bulunması mümkün olan, daha fazlası daha önce rehin alınan türk işçilerinin bir bölümünün patronu.
  • yegeni ihsan kalkavan'in, kendisini 20 gun once kaciran fidyecilerin elinden, kurtulmasinda sans gormedigi armator. alengirli islere girdiginin sozlu bir kaniti olsa gerek.
  • kendisi ile birlikte kacirilan kaptani, soforu ve çevirmeni serbest bırakılmış rehine.
  • askerligini san francisco'da yapmıs olan armatör.

kulaklarıma inanamadım ama astegmen olarak san francisco 'ya baglı nato birligi 'nde yapmıs. san diego ve san francisco arasında mekik dokumus. san francisco 'dan dönüp askere gidip kendini sırnak 'ta bulan biri olarak dumurların dumurunu yasadım.
hesabın var mı? giriş yap