• izmir'de ilk olarak forum bornova'da gördüğüm kahve dükkanı. zincir midir bilmem ama kahve diyarı, kahve durağı'ndan sonra bir sonrakinin adı kahve duası olsun bence. dua mua zamanının trendini de yakalamış olur. şu kahveciler patladı patlayalı iyice bokunu çıkardılar. dur bi telifini alayım ben şunun.

büdüt: sevgili lost aci soyler'in uyarısıyla düzeltiyorum; patentini satın alan bir kişi yeniden isim vermiş, küçük park'takinin de adı derya olmuş.
  • ince belli bardakta bir adet çayın fiyatı 3 liraymış, dün akşam tecrübe ettik.

hayır starbucks'a sürekli laf atan insanların alayı bu mekanlarda bu çaylara bu paraları ödüyor ama hiç hesap kitap yapmıyorlar sanırım. mesela bu kafede, 5 tane çay içiyorsun, starbucks'taki 1 adet orta boy kahveye denk geliyor. sen çaya 15 lira öderken ben kahveye 5.75 ödüyorum ve ikimizde aynı oranda hizmet almış oluyoruz ama uzaktan bakınca "starbucks çok pahalı, oraya gidilmez" oluyor.
  • sonuçta götünün bokunu temizleyemeyen yemenli'nin kahvesini bize sekiz liraya kakalamayı becerebilen firmalardan biri.
  • her ilin her ilçesinde görülebilecek standart bir cafe dir işte.
  • küçükparkta da bulunan imitasyon isimli kahveci. *
  • bornova'da iki tane şubesi bulunan kahveci. bu iki yer daha önce kahve diyarı idi. fakat kahve diyarı'nın isim değiştirip kahve deryası olduğunu düşünmeyin zira izmir'in muhtelif yerlerinde* kahve diyarı duruyor.

dün tabelasında kd yazmasına bakarak kahve diyarı diyerekten girince anladım olayı. düne kadar böyle bir kahveci olduğundan haberi bile yoktu. filtre kahve almaya kalkınca dışarıya kahve vermiyoruz dediklerinde, iyi de çankaya şubenizden almıştım daha önce dememle anlayabildim olayı. kahveleri nasıldır ne değildir bilemiyeceğim fakat dediğim gibi kahve diyarı ile alakası yok buranın. bu apayrı bir zincir.
  • kahve diyarının sahibinin kardeşi olan şahsın kahve diyarından ayrılıp da kurduğu kafe zinciri. mevcut kahve diyarlarının bazılarının kahve deryası olmasının sebebi budur.
  • kahve deryası adlı mekanı istanbul tuzlada gördüm ben kahve dünyası sandım ve girdim sonra farkettim ama espresso su iyidi gayette başarılı buldum...
  • bence denk geldiğim yerlerde gördüğüm kadarıyla yurdum insanı
    burda gayet mutlu
  • milli içkimiz ayran denilldiğinde anlamalıydık böyle bi yasa çıkacağını..
hesabın var mı? giriş yap