• abartan kişinin başına gelecekler icin
    (bkz: ishalden kurtulayim diye ugrasirken kabiz olmak)
  • bazen bir fincan espressoya eslik eden kurdan a saplanmis ince bir limon kabugu seklinde gorulen birliktelik.
  • fazla alkolden rahatsız olan bünyeleri kendine getirme yöntemi olarak da kullanılan ikili
  • sular seller gibi giden, durdurulamayan kakanın önünde durabilen yegane kahraman.
  • hepimizin çok iyi bildiği mucizevi ishal önleyici kocakarı ilacı. bu başlıkda da yazılmış, diğer her türlü mide, bağırsak problemi için de birebir bir karışım aslında. bu çok merak edilen bir fenomen benim çevremde. böyle lanet bir karışım nasıl bu kadar iyi sonuç verir. üşenmedim araştırdım. yeri geldi kendi üzerimde bile neler olacağını bilmeden denedim. *sonuç olarak şu saptamada bulundum. bu karışım bütün sindirim sistemini bir süreliğine devre dışı bırakıyor. ağzınızın içinden afedersiniz büyük abdestinizi yaptığınız deliğe kadar. bu bölgedeki en ufak faaliyeti askıya alıyor. böylece, diş ağrısına, yutkunmaya, boğaz ağrısına, mide bulantısına, ishale yani bu kapattığı bölgedeki her türlü probleme iyi geliyor. insan resmen yemeden içmeden kesiliyor bir süre.
  • kahve-limon, sahip oldugu igrenc tad sebebiyle bunyenin illallah etmesi ve felegini sasirip metabolizmayi ikinci bir emre kadar olagan ustu hale sokmasi prensibine dayanarak ishali keser. kahveyi ayri icerim, limonu limonata yaparim diyen uyaniklara da nanik ceker, oyle bir ise yaramaz. esprisi burada, o igrenc tad damaktan gececek ki bunye korksun.
    bunun bir de tuzlu sekerli su versiyonu vardir, mide bulandirmaya birebirdir. hepsinin calisma prensibi aynidir. böyk
  • cırcırdan muzdarip bünyelere tavsiye edilen ancak o iğrenç tadı nedeniyle, cırcırın daha çekilir olduğuna kanaat getirdiğim karışım. bir rivayete göre, cırcırla savaş konusunda aynı etkiyi gazoz-aspirin ikilisi de gösteriyormuş ama denemedim, bilemiyorum.
  • kişisel deneyimlerim sonucunda ulaştığım sonuç şudur ki, bu ikili mikrobik durumlarda işe yaramayandır. yani çok yiyip veya karıştırıp mideyi bozduysanız, akabinde oluşan ishali geçirmekte birebirdir. ama yok sağdan soldan feci bir mikrop aldıysanız orada tırtlar, kesmeyebilir.
  • asla bir fincan sirke üzerine bir bardak suyun yerini tutamayacak ilacımtrak
  • dün bir arkadaşa lazım olan, netekim limon olmadığı için nar ekşisiyle denenen karışım.
    sakın kendiniz denemeyin...
hesabın var mı? giriş yap