şükela:  tümü | bugün
 • kargo'nun best of albumunde de yer alan leziz parçası

  bir çocuk parkıyım ,sessiz ve kederli
  salıncaklar içinde ,yok hiç kimsesi
  arsız bir çocuk gibisin ,şımarık ve tatlı
  sana herşeyimi vermek ,içimdeki kıpırtı
  gün gelir kapımdan bakıp içeri girersin
  gün olur bu ıssız yeri terkeder gidersin
  sessizliğin dışından bir ses -seni bana getirdi
  karanlığın içinden bir ışık -gökyüzüne yükseldi
  aşk bomboş bir park gibi
  yaşlı banklar üstünde bir kaç ıslak sayfa
  bir hayaletin izinin taşıdı yarına
  unuttugun kolyen bir bebeğin koynunda
  senin silik ismini duyurdu yaşama
  aşk bomboş bir park şimdi
  aşk bomboş bir park şimdi...
 • şebnemin vokalleriyle muhteşem olan şarkı.
 • fenerbahçe muhtarliginin icinde oldugu, deismis pek bir guzellesmis, pek bir alimli olmus, ne giyse yakisir hale gelmis park.
 • kargo nun zamanında selin toktay ile klip cektiği sarkı. pek bir seye benzememişti klib ama koray* ile selin* arasında magazinel bir ask haberi cıkmıstı, falan ve filan.
 • klibinde selin toktay'ın esas kızı oynadığı şebnem ferah'ın da vokal yaptığı yerlerde göründüğü kargo şarkısı..koray'ın boynundaki damarlar bu şarkının klibinde patlayacak gibi görürünür *.
 • hem kargo'nun en lezzetli parçası hem de istanbul'un en huzur dolu mekanı olan süper şey.ayrıca artık bok kokmuyor.(mekan olan).
 • 2 ayri parkada kalamis parki denmektedir.birincisi kadikoyden bostanci istikametine giderken sagda bulunan icinde muhtarlik sarayini barindiran,birkac bank ve 3 5 oyun aracindan olusan minik alandir.

  bir digeri ise kalamis marinanin devami olan yat otoparki(burada yatlar karada dururlar tamir edilirler bakimlari yapilir) mahiyetindeki bolumun bitisiginde yer alan,oldukca genis, kopek gezdirme,geceleri sakli gizli isler cevirme yeridir.buranin ortasinda eskiden tahta dinazor gibi bisi vardi.her tarafinda "asli seni seviyorum","sivasli hasan" modunda yazilar yazardi.ici bos oldugundan zaman zaman okuldan kacip lunaparkta atari ve bilardo oynayan kiz erkek karma tayfadan,sevgili olanlarin kucuk kacamaklarina ev sahipligi ederdi.(belkide truva ati gibi bisi idi,cok hatirlamaiorum)muhtemelen bu parkin adi baskadir.ancak yillardir kalamis parki denir baska biside denmez.
 • şu an muhteviyatında bir tenis kortu bir basket bir de futbol sahası,bonus olarak da ne olduğunu anlamadığım bir müessese bulunduran,bugün itibariyle canlı müzik dinletisi yapıldığına şahit olduğum,her gün daha da güzelleşen ve göreni dumurdan dumura sürükleyen park.ayrıca artık bok kokmamaktadır ve sahilindeki kayalar geçen sene bir vinç yardımıyla tek tek düzleştirilip popolarımıza en ortopedik pozisyonu sunacak şekilde organize edilmiştir.
 • asıl adı "atatürk parkı" olan park.. ancak ülkemizde on binlerce atatürk parkı olabileceği kanısına varılarak bu şekilde adlandırılır ve bilinir kendisi..
  90'ların ortalarında bol bol giderdim salıncak sallanır kaydırak kayardım.. sonra o tahta atı koydular oraya, 2-3 hafta kadar çocuk izdihamı yaşandı, binemedim haliyle.. az biraz boşaldığı vakit "dur bi deniym" dedim.. içerde sidik kokan eski püskü bir kilim yayılmıştı, sağımda solumda çingene çocukları, eli yüzü kirli ve "daima yaşı benden büyük gösteren" çocuklar vardı.. dışarda ise yaşları 16 ilâ 20 arasında değişen hanzolar can havliyle sallamaktaydılar atcağızı.. öyleki altındaki kızak raydan kurtulup havaya uçucaz diye ne korkmuştum o gün.. tabi yıllar yılı o korkusuz sokak çocukları atın kafasına binip binbir cambazlık gösterip aşağıdan izlerken aklımızı aldılar uzun süre.. peeh..