• doğru dürüst sakalı, bıyığı olmayan bir öğretmen olarak gelmesin dediğim özgürlüktür.

köseliği başka nasıl yutturacağız bu millete.
  • bir iran turnusolü değilim , fakat askerlikle yada devlet kurumlarıyla iç içe olanlar çok çok iyi anlar derdimizi... saç , sakal şeklinin siyasal bir düşünceyi belirtecek şekildede bırakılmasına ve kullanılmasına karşıyım fakat her gün traş olmak... off off o nasıl bir zorluktur arkadaş... hemde kamu görevlisi olmadığın halde buna zorunda kalmak daha da bir acıklıdır... kamu çalışanlarının ve plaza çalışanlarının eşgali değiştirmeyecek , herhangi bir siyasal düşünceye prim vermeyecek şekilde en fazla maksimum 1 - 1,5 haftalık sakal bırakma hakları olması gerektiğini düşünüyorum , hem arada bir değişiklilik iyidir. aynaya hergün baktığınızda cillop gibi bir surat görmek bazen insanı gerçekten sıkıyor...
  • ayni özgürlük bayanlara da gelmeli dedirten durum. bayanlardaki yasak toplumsal boyutta.almak istemiyorum kardeşim kasimi biyigimi. pala remzi gibi dolanmak istiyorum ortada. banane sizin göz zevkinizden amk
  • sonuna kadar desteklerim. kadınlar sakallı gelince bir şey yok, biz gelince aaauuuuooowww.
    (bkz: türk kızı)
  • ne bir haftası ne on günü amk, her gün okula girerken kumpasla sakalımı mı ölçecek okul yönetimi. haftası günü falan olmadan istisnasız olması gereken özgürlüktür.

bu arada geri zekalının biri siktirin gidin iran'a derse bir başka geri zekalı da ona o zaman sende siktir git rusya'ya geberene kadar içkini zıkkımlan der; böylece bir anda 28 mayıs 2013'ün öncesine geri döner ve aslında hiç bir şeyin değişmemiş olduğunu anlarız.

iran'a yollama meraklısı mallar için ön edit: 36 yaşımdayım ve bugüne kadar ne sakal ne de bıyık uzattım. en fazla 4-5 gün katlanabiliyorum suratımdaki kazık gibi kıllara.
  • değil kamu, özel,aile şirketi, bakkal, holding her yerde serbet olması gereken özgülürk. insanlar aç kalmamak, barınmak için. kan,bağırsak ve et parçasından oluşan bir canlının kendi sakalı üzerinde söz sahibi olmasına izin veriyor. bir adam gelip siz x bey sakalınız kesin diyebiliyor ve siz ona ''senin anasını sikerim sen kimsin lan'' diyemiyorsunuz. tüm bunların temelinde insanların barınma ve aç kalmama ihtiyacı var. gerçekten insanların intihar etmemesi mucize. devlet,müdür,ceo, lan kim bunlar senin bedeninde değişiklik yapmana karışabiliyorlar. karıştırdıkları gibi bir de emredebiliyorlar. bütün bu yazdıklarımdan sonra neden işsiz olduğum ortaya çıktı galiba :)
  • sanırım son zamanlarda sendikalılara olan özgürlüktür(!).

sendikalar dayatma yaparak sendikaya üye memurlara bazı iltimaslar geçilmesini sağlayabiliyor. sendikacı adam sakal bırakabiliyor, kot giyebiliyor mesela. yasak mı, hala yasak. ama, o sendikacı başımıza bela almayalım diye bulaşmıyorlar.

bu özgürlüğe sahip olabilmek için ise sendikaya üye olman gerek, ee sendikalara bakıyorsun; yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal. sırf biraz daha özgür olabilmek için artık tümü ideolojik olmuş olan bir sendikaya kayıt olup kendini fişletmekte bir behis görmüyorsan yapılabilir.
  • genc yasimda sakalimin beyazlamasindan, beyazlamasa da katilmayacagim ozgurluktur. diger kot ile gitme gomlek harici ust giyim ve spor ayakkabi giyerek kiyafet ozgurlugumu kullanmaktayim.
    kimsenin de bir sey dedigi yok.
  • kirli sakallı halimi özlediğim için sonuna kadar destek verdiğim olay.
  • sağlık alanında bu özgürlük vardır :)
hesabın var mı? giriş yap