• yıllardır patlama yapması beklenen genç yetenek olarak kariyerini sürdüren ama ne müzik anlayışında ne de söz yazımında hiçbir ilerleme kaydedememiş uluslararası tabirle wack mc. son yaptığı iş kendisinin de kendinden umudu kestiğinin göstergesi tam olarak.
  • keskin tarzıyla türkçe rap icra etmekte, myspace adresi de var;
    http://www.myspace.com/kamufle34
  • --- punchline ---

şerefsizin bir çıkarı varsa yanına kıvırtarak gelir!

--- punchline ---
  • *********entry part 1***********

"mest ol techno değil rap gelecek." mısrasının çok fena bir şekilde eminem'in 13 yıl önce çıkan without me parçasındaki "nobody listens to techno, now lets go" mısrasından arak olduğunu düşünüyorum, ülke olarak geriden geldiğimiz için. ancak o virgülden sonrası oraya ait değildir. ingilizce bilmeyen kulaklar orayı öyle anlar sadece.

öte yandan eminem'in o satırları moby'ye laf sokmak içindir. ayrıca eminem detroit'lidir.

(bkz: detroit)
    (bkz: techno)

and moby, you can get stomped by obie
    you thirty six year old bald headed fag, blow me
    you don't know me, you're too old, let it go its over,
    nobody listens to techno

yine becerememişsiniz.

*********entry part 2***********

unofficial olarak yapılan bir müzik soyağacında şöyle bir bağlantının olduğundan bihaber olduklarını düşünüyorum.

hip hop --> west coast --> g-funk --> gangsta --> nu soul

peki hayatınızda "techno: high tech soul" gibi bir şey duydunuz mu? sanmıyorum.

henüz dinlemeye başlamadığınız, mississippi orijinli rapçi big k.r.i.t'in mottosu nedir?

"if it don't touch my soul, i can't listen to it"

http://www.bet.com/…1-shows-106-park-big-krit-8.jpg

peki techno'nun yaratıcılarından biri kabul edilen derrick may üzerine şu bilgiye ne demeli?

"derrick may also still maintains a steady performance schedule, playing internationally many weekends. a pioneer of techno, he produces what he calls hi-tek soul or "george clinton meeting kraftwerk in an elevator.""

kafamıza göre onu bunu yere sokmaya çalışmadan önce "şeyler" arasındaki organik veya organik olmayan bağları iyice öğrenelim.

yukarıdaki bilgiler yalnızca wikipediadan ulaşılabilir. kaynaklar underground falan değildir. fakat bu kadar basit bir araştırma bile bazılarına çok geliyor. sonra cahil diyince kızıyorsunuz.
  • red ile birlikte söyledikleri, 'başka' isminde mükemmel bir şarkısı vardır.
  • yeni nesil türkçe rapçiler arasından ses tonu, hoş altyapı seçimleri, akıcı flowu ve anlamlı sözleriyle sıyrılmayı başarabilmiş bir isim. umarım başladığı çizgide cıvıtmadan devam eder ve kulaklarımda kalıcı bir yer edinmeyi başarır, çünkü çok büyük bir potansiyeli var.

özellikle yeşil oda compilation'daki "okul" şarkısında çok iyi bir performansı var hakikaten.

edit: ekinoksah uyardı, kamufle değil red'miş o şarkıda ilk giren. o halde red'e de saygılar efenim.
  • çevresi iyi, sağlam isimlerle çalışan ama son zamanlarda rapi tat vermeyen rapçi. bilmiyorum ya iyi etüt yapmadan verse okuyor ya da kapasitesi bu. çok iyi bir dinleyici, çok iyi sample kesiyor ama o çatallı sesi gerçekten çekilmiyor. çekememezlikten yazmıyorum bu satırları gerçekten zamanında onu çok övmüşlüğüm var ama bir şeyleri yanlış yapıyor.

gecenin körü diye bir şarkı yapmış kendisi dışında herkes efsane ama kendisi neden bu kadar uyumsuz, anlamak mümkün değil. şu güzel nakaratı, şu güzel sazları hak edecek nice isim biliyorum ama o bunu iyi kotaramamış. mutlaka daha farklı ses eğitimleri alması lazım. başta söylediğim gibi çevresi iyi o yüzden çok şanslı.

edit: ezhel'in son şarkısını dinledim. onu örnek göstermek istiyorum. çocuk her şarkısında farklı bir vokal deniyor. bu seferki de apayrı. şu nakarata bir bakın. enfes. kendisinin de yakın arkadaşı. mutlaka bir baksın onun flowuna. böyle olduğu için dinlenebiliyor. şarkı sana değil sen şarkıya uyacaksın.
  • gorunmeyecek, taninmayacak bicimde ortulmu$, saklanmi$, gizlenmi$.
    (bkz: kamufle etmek)
    (bkz: kamuflaj)
  • kamufule'nin doğru yazılışı.
  • şarkı sözüne özenen, zekice nakarat bağlayan, çok yönlü bir sanatçı.
hesabın var mı? giriş yap