• ön edit: arkadaslar, istenen kan tahlili şurada
    not: yaptirmadim arkadaslar tabii ki 8 bin lira verip, dışarıda yaptıracağım

bugün medicana hastanesinde başıma gelen olay.

sigortamda yaşanan bi sıkıntıdan ötürü beklemek istemedim, dedim cepten yaptırayım kan tahilini. en fazla ne kadar olabilir ki? 600-700 veririm nolcak dedim. demez olaydım. dilim lal olaydı.

kadın demesin mi 8150 tl diye? arkadaşlar bu simülasyonu yöneten arkadaşa seslenmek istiyorum, senin ben yapacağın işi, yazacağın kodu s*keyim be!
  • eskiden sabah 3’te sıra bekliyorduk löööö diyen dayıların ta aq deyip sakinleşmeye çalışıyorum şu anda. telefonda aylarca sonrasına randevu alabilmek ve özel hastanede şu rakamlara hemen tedavi olmak arasında ezilip kalmak bu. ama 20 yıl sonra bugünleri bu şekilde anlatmazsam namerdim. inşallah o gün çok daha iyi durumda olur bu ülke ve nereden nereye geldiğimizi göstermek için, gerçekten ibretlik için söylerim bu lafları.
  • adamlar öyle güzel bir sistem yaptılar ki, bir de bu sistemi sağlıkta reform diye yutturdular ki; gerçekten akıl almaz.

randevu alamıyorsun > özel hastanenin kucağına düşüyorsun > özel hastanelerin sahipleri olan bakanları, yandaşları vs zengin ediyorsun

olm siz bu adamların halk için bir şeyler yapma ihtimalini gerçekten düşündünüz mü?
    siyasal islam bu döngü üzerine kurulu. bir çok şeye uygulayabilirsiniz.
  • bahse konu olan kan alma işlemini yapan hemşireye bu kadar maaş vermiyorlardır.
    asgari ücretten hallice maaş alan hemşire 1 aylık maaşıyla bu tahlili yapamıyor.
  • türkiye'nin yakın gelecekteki sağlık sisteminin ayak sesleri olan rakamdır
  • özel sigorta yaptırmayınız, suriye vatandaşlığı alınız(!)
  • geçen bir benzeri başıma geldi bankodaki kızın beceriksizliği yüzünden.
    sigortanız onay vermiyor dedi, aman dedim uğraşmayayım, kartımı uzattım.
    buradan çekin o zaman deyince, "5800 bilmem kaç çekiyorum" demesin mi?
    abooow deyip karta bir hamle yapıp geri kaptım, hemen sigortacımı aradım.
    telefonu hoparlöre aldım. bankodaki beceriksiz kıza bir ayar çekti, iş düzeldi.
    tabi ki hiç para ödemedim. ama eminim böyle silkeledikleri hastalar vardır.
    not: medicana.
  • medicana grubun kurucusu kimdir diye google'da aratınca sağlık sisteminin bu hale getirilme sebebi net olarak görülebilir.
  • sağlık uygulama tebliğine göre özel hastaneler sut fiyatlarının iki katini alabilirler. ayrıntılı fatura isteyiniz hangi işleme ne ücret aldınız gibisinden. cok ekstra bir tahlil yaptirilmadiysa (asit, vitaminler vb) fatura düşecektir.

edit: sgk ile anlaşması olmayan özel sağlık kuruluşları istedikleri fiyatı belirleyebiliyorlarmis doktorum ve kumarlarin adamına teşekkürler.
    kan tahlilinin içeriğini bilmemekle beraber, 8 bin bir kan tahlili için çok uçuk bir rakam.
  • dün ve bugün totalde 8 tüp kan verdim antikorlarıma ve tüm kan değerlerime baktırmak için devlette ve sadece muayene ücreti verdim. devlet hastanelerinin, doktorların değerini anlamayı sağlayan olaylardan birisi olmuş, sağlık ve geçmiş olsun
hesabın var mı? giriş yap