• (bkz: eric cartman)
  • "bu kabadayılığın altında ölümüne bi korku var!" diye yorum yapılmış videonun altına. bu harika tespiti alkışladım. pala ile saldıran adam da aynı, 20 kişi toplanıp direnişçiye saldıran da aynı. işte bunlar hep korku, işte bunlar hep psikoloji.
  • içine şafak sezer kaçmış velet. ayrıca; dostum ergen demişsin ama bu bildiğin su aygırı.
    hastaneyi sikmekle tehdit eden atarlı gencin savurduğu mantıklı argümanları da görmezden gelemeyeceğim bu arada.
    https://www.facebook.com/…6292056801&type=2&theater

youtube: http://www.youtube.com/watch?v=9pzw1ca97e8
  • bu yastaki cocuklarin davranislarinin, cevrelerindeki insanlarin davranislarinin aynasi oldugunu goz onunde bulundurursak cocuk yetistirmek konusunda ciddi manada sinifta kalan bir ailede yetistigi bariz olan cocuk. ayrica o kufurleri etmeye devam edecekse ya ailesi o cevseni boynundan cikarmali ya da cocuguna kufretmemeyi ogretmeli. daha kucuk cocuk olur o kadar diyenlere de hatirlatmak isterim, bu cocuk kendiliginden rastgele bir sabah uyanip kufur etmeyen, saygisizlik yapmayan bir birey olarak uyanmayacak. aksine boyle giderse davranisinin onaylandigini dusunup uzerine ekleyerek devam edecek. haberlerde gordugumuz hastane basan, doktor olduren adamlar gokten zembille inmiyor.
  • erkeklik yüklenmiş bir bedenden çıkan ifrazat. küçük yaşta böyle bünyede ifade buluyor, büyüdüğünde de *ikerim, *karım'lı tacizci, tehditkâr, şiddet dolu bir bireye doğru yol alıyor.
  • ismail türüt'ün kayıp oğlu.
  • videoyu izlerken kafamda bir çok sorular oluşmasına neden olan ergen

1- bu çocuk bu küfürleri nerden öğrendi ?

bir çok yazar görüşü küfürleri ailesindeki insanlardan öğrendiği yönünde fakat ben buna katılmıyorum. bunun nedeniyse videoda geçen kuvvetle muhtemel babasının söylediği o küfür yok o küfür yok sözü. bence çocuk küfürleri mahallede oynunu oynarken çevresindeki bıçkın abilerinden öğrenmiştir. hatta bir çok hareketi de sokakta görüp yolumuzu değiştirdiğimiz yumurta topuklu yakası bağrı açık halk arasında it kopuk olarak adlandırılan gençlerinkiyle büyük paralellik göstermektedir.

2- neden bu kadar atarlandı ?

nedeni oldukça açık. çocuk kanının alınmasından it gibi korktu ve çevresindekilerin bunu hissettirmesiyle kendisine biçilen sözde erkeklik gururuna bok sürdürmemek için böyle bir yolu tercih etti.

3- videoyu kim neden çekti ?

işte ben burda oldukça zorlanıyorum. bu anı nasıl yakaladın arkadaşım, ayrıca sen kimsin. kamera neden açıktı o esnada.

4- çocuğun kamışına su yürümüş müdür ?

evet bu işin biraz goygoy kısmı. o kadar tehdit saydırıyor fakat eminim ki kendisi bu konulara oldukça yabancı ve küfürün sinirlenildiğinde karşı tarafı korkutmak amacıyla söylendiğini biliyor.

5-çocuk nasıl birisidir ?

dış görünüşünü gayet net yorumlayabiliyoruz: tosuncuk. iç dünyasına gelecek olursak bence oldukça yaratıcı bir çocuk. yoksa dışarda duyduğu küfürleri ve diğer sloganvari lafları hastane ortamına bu kadar güzel harmanlayamazdı.

6-ilerdeki hayatı nasıl olacak ?

en muallak sorulardan bir tanesi. arkadaş çevresine ve aile ortamına bağlı olarak ya yavaş yavaş düzelir, toplam tarafından normal olarak adlandırılan bir yaşam sürer ya da sabahtan akşama kadar bahçe duvarı üzerinde oturup gelen geçen kızlara laf atan, ipsiz sapsız bir serseri olur.
  • karşısında iki seçeneğimizin olduğu ergen.

birincisi eğlenmek. ilk izlediğimde yarıla yarıla güldüm, o el kol falan, hele boynundakiyle* "büyümüş de küçülmüş velet ehe ehe" diye tepkiler vererek eğlenebiliriz*.

ama sonra ikinci seçenek aklıma geldi ki o da şok olmak ve üzülmek, ve bunu da "büyümüş de küçülmüş" tavrı aklıma getirdi. arkadaşlar, bu çocuğun büyümüş hali bir maganda. eller, kollar, bakışlar hele hele kullandığı küfürler. daha 12 13 yaşında var yok sikmekten bahsediyor, allasen, ve bunu yapacakmış gibi söylüyor. böyle buram buram cinsiyetçilik, faşistlik kokan bir çocuk görüyorum.

abartıyor muyum acaba diye bakıp bakıp duruyorum ama sadece gülemiyorum nedense siz durmadan güldüğünüz için.
hesabın var mı? giriş yap