şükela:  tümü | bugün
2252 entry daha
 • ciddi olarak tartışılıyor olması bile ülkenin ne hale geldiğini gösteren proje. yok ilber destekliyormuş, feriştahı desteklesin fark etmez. alın işin uzmanı tane tane anlatmış vereceği büyük zararları. https://twitter.com/…rur/status/1201163052802072576

  çok basit bakın dostlar ya, gerçekten. bilmem kaç milyar metreküp toprak kazılacak ki bunun nasıl kazılacağını, nerenin kazılacağını, dinamitini, kamyonunu molozunu bir düşünün, yoklukta milyarlarca dolar harcanacak ve deniz döngüsünün bilmem neresine konacak, deprem mevzusuna hiç girmiyorum bile. sırf bunları düşünen birinin bu projeye evet demesi en hafif tabirle deliliktir.
 • ülkenin kaynaklarını bırakın saçma sapan hayallere, devasa motorlu makam araçlarının yakıtına bile harcayacak durum kalmadı artık, her saniye kaçanı çıkarmak için vergilere abanılıyor, saltanat sevdasından vazgeçilemiyor ama bu saltanat insanların sırtına yükleniyor, uzun vadeli planlar yapmadan sadece günü kurtarmalık ve yandaşları zengin etmelik kararlar alınıyor

  bu durumda kanal istanbul gibi birşeye girmek zaten büyük çılgınlık, devlet yine yap işlet devret ayağına birilerine peşkeş çekse bile bunun altına girecek babayiğit yok bu ülkede, ancak işin ucuna katarlılar sokulabilir ki ordunun temel fabrikalarından birini yabancılara verebilenler için stratejik bir kanalın kontrolünü yabancılara vermek çok şaşırtıcı olmaz

  hem bu işi gözümüze soka soka başlatan ilk şahıs ne demişti

  (bkz: babalar gibi satarız)
 • o paraya anadolu şehirlerine yatırım yapın
  ülkenin bağırsakları haline gelmiş zaten istanbul
  kanal da yapın iyice anüs e benzesin bu amq şehri
 • ülkeye maddi refah sağlayacak bir intel, bir apple, bir samsung yaratamayan daha doğrusu kafaları o kadarına basmayan siyasi oluşumun, anca yine asfalt betonla siyaset tarihinden silinmemek için yapmaya çalıştığı son hamledir. komik olan projedir.

  inatları aksine kendilerine oy kaybettirmektedir, farkında değiller. gerçi seçmeninin iq seviyesi hülooğğh olan bir siyasi oluşumdan bahsediyoruz..
 • ekümenik istanbul devleti kurulmak mı,
  istanbul trakya ile bağlantısı kesilerek askeri olarak zayıflatılmak mı isteniyor ?
  doğal yaşamın kalmadığı, her yerin beton olduğu istanbul’dan farklı ama illa da dibinde bir şehir kurmak mı amaç ? zaten çorlu ile istanbul birleşti.
  marmara denizi zaten kirli keza karadeniz’de...
  olası bir depremde zayıflatan tabakalar ne gibi sonuçlar doğuracak ?
  ülkenin ekosistemine bomba atmaktan farklı değil.

  ilber kim ya ? zamanında fetö okullar açarken koşturup duruyordu.
 • ülkeyi sefalete sürükleyecek malum partinin gereksiz projelerinden biri daha.
 • inşaatı bittiğinde istanbul boğazı ile kanal arasında kalan kısımda derebeylik kurulacak. bilin bakalım bey kim olacak?
 • doğa istese milyarlarca sene içerisinde o kanalı oluştururdu. önemli olan o stabilitenin sağlanması. şimdi sen maddi kaygılar gerekçesi ile oraya kanal inşa edeceksin ve bu durum doğanın nezdinde olağan bir durum olarak algılanamayacağı için senin zorlayarak yaptığın o kanalın intikamını alacak. depremlerle, kasırgalarla, sellerle, kavurucu sıcaklarla... o işleyişi tekrar stabil bir duruma çevirmeye çalışacak ve bunun acısı yine bizden çıkacak. bırakın da doğa bildiği işleyişi sürdürsün.
 • sonunda olusacak adanin kos, girit gibi avrupa kitasina mi yoksa heybeliada, buyukada bozcaada gibi asya kitasini mi gececegini merak ettigim kanal
74 entry daha