• kutlamalarinda darth vader'in da yer aldigi bi' festival

http://prntscr.com/6qdi8c
  • güncel

sorsan 5 cm, festival yapmış yarakların üstünde dolanıyorlar. acaip.
  • bana göre, "kanamara masturi" festivali japon festivallerinden en ilginç olanı.

festival her yıl nisan ayının ilk pazar günü düzenlenmektedir ve bu festivalde sırtlarında tapınak şeklinde ufak yapıtlar taşımaktadırlar.

http://s13.postimg.org/z2bxww8bb/2rh8cw2.jpg

bunun yanı sıra, festivalde hediyelik eşyalar, şekerleme gibi tatlılar, yiyecekler de satılmaktadır. tabi penis kostümlü insanları da görmek bir hayli mümkün.

http://s14.postimg.org/6ewj410nl/2njyfzp.jpg

http://s14.postimg.org/pzb26t18x/24wg3gg.jpg

http://s14.postimg.org/j7kn3yc9d/33tjpli.jpg

http://s14.postimg.org/lfytlajdd/a0xo4o.jpg

görüldüğü üzere, japonya oldukça renkli bir ülke ve insanlar bu tarz festivallerde ne art niyet ne de sapkınlık gösteriyor. amacı neyse ona uygun hareket etmektedirler.

kıssadan hisse, eğer japonya yolculuğu yapacaksanız, önceden araştırma yapmalı ve ona göre gitmelisiniz –ki sakura festivali gibi görsel bir şöleni yada kanamara gibi ilginç ve eğlenceli bir festivali kaçırmayı istemezseniz.
  • japonların penis festivalidir. bereket simgesi taşımaktaymış.
    (bkz: oha)
  • japonların pek sikine takmadığı, ancak sike tapan batılıların hastası olduğu festival.

geçtiğimiz aylarda ben de bu kanamara festivali'ne gittim. hani şu "sike tapan japonlar" muhabbetlerinin mezesi olan nam-ı diğer "penis festivali". japonya'da sadece tek bir kasabada* gerçekleştirilen bu ufak festival, batı medyasında ve geyiklerinde o kadar abartılıyor ki sanırsınız milli japon bayramı. yok öyle bir şey. üstelik bu festivale katılmaya giden insanların abartısız en az %90'ı turistlerden ve japonya'da yaşayan yabancılardan oluşuyor. geri kalan %10'luk kesimdeki japonlar da bu yabancıların yabancı özentisi kankaları veya goygoy için giden japon ergenlerden oluşuyor. özetle japonya'da öyle çüke tapmak, otuzbir çekerek ayinler yapmak falan yok yani. japonya'da yaşayan biri olarak tokyo'dan bildiriyorum. hayallerinizi yıktığım üzgünüm.

sağda solda bu olayın haberlerini görüp cahilce "hep nükleerden sonra böyle oldular lol" geyiğini yapmadan önce nükleer yemeye kimin ihtiyacı varmış bilin istedim.
  • an itibari ile google görsellerden japon karnaval resimleri ararken tesadüfen denk geldiğim, çeşitli dildoların ortalıkta gezdiği, bir acayip festival.

(bkz: abi öyle bir tarikata denk geldim ki)
    (bkz: dildo tarikatı)
    (bkz: penis festivali)
  • türkçesi “çelik penis festivali” olan klas festival.

hikayesi ise şöyle: “bir kadına aşık olan şeytan kadından ilgi göremez ve kadın başka biriyle evlenmeye karar verdiğinde şeytan kadının vajinasının içine girer. şeytan, kadının kocasının penisini düğün gecesinde ısırarak koparır ve adamı hadım eder. sonrasında çelikten bir penis yapılır ve şeytan kandırılır. bu çelik penisi ısırdığında dişleri kırılan şeytan kadının vajinasından çıkar. bu efsane sonucunda çelik penis sembolü kutsallaştırılmış ve festival halini almış.”

günümüzde cinsel yollarla buluşan hastalıklara karşı farkındalık yaratan bir festival haline gelmiştir. takdir edilesi.
    festivalde penis şeklinde sayısız nesne görebilirsiniz.

bayılıyorum bu japonlara. kendine haslar, ne güzel şeyleri var... samuray, anime, robotlarla yaşam, doğa, mimari, teknoloji, saygı, fantezi, prank...
  • her yıl nisan ayının ilk pazar günü, dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla kutlanan festivaldir. eski bir japon efsanesine dayanır. bugün penis şekilli şekerlerden daha fazlasını temsil etmektedir. görsel - video

festival günü, tokyo'nun kuzeyindeki kawasaki şehri sokakları penis şekilli eşyalarla dolup taşar. penis şekilli mumlar, penis desenli t-shirt'ler, şapkalar, aksesuarlar tezgahları doldururken, yemek kamyonları penis şeklinde yiyeceklerle dolar. penis şekilli lolipoplar, şeker ve hamur işleri oldukça popülerdir. görsel

dünyanın en büyük bekarlığa veda partisi görünse de kanamara matsuri'nin kökeni şinto diniyle bağlantılıdır.

efsaneye göre, eski zamanlarda kıskanç ve keskin dişli bir iblis genç bir kadına aşık olmuştur. kadından aşkına karşılık göremeyince onun vajinasına saklanmış ve ilişkiye girmeye kalktığı partnerlerin penisini ısırıp onları hadım bırakmıştır. çaresiz kalan kadın, demirden bir penis yaptırmak üzere bir demirciden yardım istemiş, bu demirden penis sayesinde iblisin dişlerinin kırılmasını sağlamış ve iblis vajinasını terk etmek zorunda kalmıştır.

daha sonra bu mucizevi penisi onurlandırmak için bir türbe inşa edilmiş, türbeyi ziyaret edenlerin ise korunacağı belirtilmiştir. özellikle fahişeler, çalışırken karşılaştıkları cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için dua etmek üzere sık sık ziyaret etmiştir. tapınağın ayrıca evli çiftlere koruma sağladığı ve çocuk sahibi olma şanslarını artırdığı düşünülmüştür.

bugün türbeler dini bir sembolden çok turistik cazibe merkezi halindedir ancak koruma kavramı halen festivalin temelini oluşturmaktadır. festivalden toplanan paralar hiv araştırmaları için kullanılmaktadır.

festivalin bugünkü haliyle kutlanması 1969 yılında başlamıştır. o günden beri de oldukça popüler bir etkinlik olarak sürmektedir. festival sadece penis şeklindeki hediyelik eşyalar ve şekerlemelerden oluşmamaktadır. üç tane mikoşi [japonların, shinto inanışında bulunan kamilerin (tanrı) özel günlerde şenliklere katılmasını sağlamak için kullandıkları portatif mabet.] içeren bir geçit törenine de sahiplik yapmaktadır.

bu mikoşilerden biri, bir grup drag queen'in hediyesi, şeker pembesi bir penis, diğerleri ise daha geleneksel olarak ahşaptan ve demirden yapılan penislerdir. görsel görsel

festival sırasında belediyenin insan haklarıyla ilgilenen yetkilileri broşürler dağıtarak festivalin lgbt için pozitif ayrımcı olmayan bir etkinlik olarak tanınmasını sağlıyorlar. yetkililer festivalin derin kökleri olduğunu lgbt bireyler ya da herhangi biri için pozitif ya da negatif ayrımcı olmayan bir erkinlik olduğunu ve farklı algılanmasını istemediklerini belirtiyorlar.

festivali dolaşanlar, büyük ihtimalle ilk başlarda afallayıp ve şaşırsalar da, bir süre sonra yaşlıların ve çocukların penis şeklinde gözlük takarken yine penis şeklinde lolipopları yediğini görüp gevşemeli ve festivalin keyfini çıkarmalıdır.

kaynak,fotoğraf kaynağı
hesabın var mı? giriş yap