245 entry daha
  • kendi bileceği iştir.
    bizi ilgilendirmez.
    nedenini söylerse dinleriz.
    sormayız.
  • instgramı uzun bir süreliğine dondurmuştum sayfamda tanımadığım pek kimse yoktur.neyse instgramı açtım anasayfaya bakıyorum hiç tanımadığım kızlar sonra bir baktım ki üniversiteden kapalı olan 5 kişilik ekipten 4’ü açılmış..
    hele iki tanesi öyle böyle açılma değil bikini giyiyor...
    neyse herkesin kendi tercihi
  • zaten yaşam tarzı olarak tesettür anlamında türkiye'de uygulayanın çok az olması sebebiyle aslında öze dönüştür.

tesettürlü olup sevişme teklif edenleri mi diyeyim? tesettürsüzlere uygulatamadığım uygulamaları mı diyeyim.

sembolik simge olarak değil de gerçekten inanarak takanları tenzih eder, saygı duyarım.
  • saygı duyulması gerekendir. inanıyorum ki o karar kolay alınmamıştır. insanlar özgürdür. kişi örtüyü seçtiği gibi bundan vazgece de bilir.
  • başını açarak da kapalı kalabilir kadın.
    başını kapatarak da açık biri olabilir.
    hepsi birer tercihtir.
    hepsi yaşam.
    hepsi de insandır.
    candır.
  • başını örterek kendi özgür tercihini hayatına geçirdiyse.
    örtüsünü çıkartmakta kendi seçimidir.
    ve yargılamak haddimiz değil.
    saygı duyulması gerekir.
  • açık bir kadının kapanması kadar sıradan. size ne? çekin o kokuşmuş zihniyetinizi kadınların üzerinden.
  • eski çalıştığım yerde bir hanımefendinin yapmış olduğu eylem. heralde ev ortamı yüzünden zorla takıyordu çünkü nişanlandıktan sonra nişanlısı takmasını istememiş ondan dolayı çıkarmış. kimse zorla takmamalı. ancak bazı kadınlara çok yakışıyor orası ayrı.
  • hükümet değişikliğine denk gelen olaydır.
201 entry daha
hesabın var mı? giriş yap