• sinema biletine verdiğim paraya acıdığım birkaç filmden biri . ali baba ve yedi cüceleri izlememiştim.
    tanım: bir cem yılmaz filmi.
  • özellikle deli bölümünü fazla beğendiğim , emanet bölümünü ise alttan alttan eleştirilerini yerinde bulduğum güzel bir deneme , izlettiriyor kendini başka bir yerde tutuyor ...
    umarım bu şekilde farklı çalışmalar türk sinemasında görürüz emeklerinize sağlık ...
  • her iki kara filmi de çok beğendiğim yapım.

ilk bölümdeki gerilim çok başarılı verilmiş. her karakter bir gerilim kaynağı ve absurd olmasına rağmen gerilim ve komedi iç içe.
    ikinci bölümde ise acun'a, tv8'e ve tüm yarışma + reality show kültürüne kocaman bir taşlama var. beğenmemek kendi adıma mümkün değildi. acun yaptığı ve destek olduğu her şeyin ikinci film ile derinden eleştirildiğinin farkında mı acaba?
  • iki filimle de ilgili tek bir sıkıntım var, belki ikisi de ayrı ayrı birer sinema filmi olarak çıksa çok daha iyi olurdu. özellikle ilk film. filmler çok fazla yarım kalıyor ve derinlik yok gibi çok üstünkörü geçiyor bazı şeyler. ilk filmdeki akıl hastanesi sahneleri iyiydi diyebilirim. ikinci filimde ise show dünyasına güzel eleştiriler var ama pek hoşuma gitmedi film olarak.
    ne beklenti ile gittiğinize göre değişecek filmler yani kısaca komedi izlemek istiyorum diyorsanız boşuna izlemeyin.
  • artık "acaba daha ne kadar kötü olabilir" diye meraktan gidiyorum. güzel taktik cem.

hani kuyuya taş atmış ben de peşinden atlamışım acaba ne kadar dibe inecek diye.

merakla 3'ü bekliyoruz abi. daha kötüsünü yapabilirsin inan sadece.
  • 'komik bir film izleyeceğim' kafasıyla gitmedim.
    nitekim komik değildi ve gayet güzeldi.
  • cem yılmaz'ın g.o.r.a'dan itibaren bütün filmlerini sinemada izledim.
    çok kötü bir film, çok ama çok kötü. ki ilki de muhteşem olmadığı için beklentisiz gitmiştim ama çok kötü. çok kötü demiş miydim?
  • cem yılmaz'ın black mirror izleyince etkisinde kalıp bu işe kalkıştığını düşünüyorum. keşke film yerine dizi olarak online platformlarda sunsaydı. bir de komedi dışı yapımlarına bence oyuncu olarak katılmamalı. komediyle özdeşleşen mizacı, izlenilen şeyin olduğu şekliyle benimsenmesinin önüne geçiyor.
  • mükemmel bir film olmuş , sanki zübük gibi herkesin seneler sonra tekrar izleyince şaşkına döndüğü bir başyapıta kafa tutmaya çalışmış yeterli değil ama potansiyeli olduğunu kanıtladı.

ayrıca "bir gora değil tabii ki" derken cem yılmaz evrildiğini söylüyor. hep gora odaklıyız çünkü "gora" sınıfında yapılabilecek filmlerin zirvesiydi gora yiyip yiyip doyamadığımız bir filmdi. karakomik filmler 2 ile artık başka bir başkaldırıya geçmiş.

kesinlikle irtifa kaybetmiyor çok iyi bir yere evriliyor. enerjisi zekasıyla çalışarak çok iyi filmler izleyeceğimizi söylüyor.

kısaca bu filmi anlatmak gerekirse cem yılmaz'ın kendi ağzından dediği gibi : "2001’den beri yazdığım şeyler bunlar" cümlesi yeterlidir. 2001'den beri bana bunları yazdırttınız , ben de sinemaya uyarladım.
  • birbirinden gereksiz saçma 2 film.
hesabın var mı? giriş yap