• bilgisayar başında saatlerinizi harcayip da datalarinizi aktardıktan sonra, ertesi gun teslim edeceginiz grafikler arasinda bogusurken, save etmiş dahi olsaniz, elektriklerin kesilmesi halinde gecersiz olan işlem. istediginiz kadar mum yakin, küfür etmediginiz surece rahatlayamazsiniz.
  • "iş yapmıyorsun,kalk bişeyler yap"tan ziyade "yanlış gördüğün şeylere söveceğine onları düzeltmek için bir şeyler yapmaya çalış" manasına geldiğini düşündüğüm söz
    ayrıca çok da güzel bir söz
  • muhteşem bir laftır. anlattığı şeyi iyi anlamak gerek. boş boş oturma da çalış demiyor. evet aslında onu da diyor ama asıl söylediği şikayet ettiğin sorunları çözmek için sen çabala diyor. sen yap, sen birey ol, sen adam ol önce diyor. yurdum insanına, halkıma tamamen zıt olan bir anlayış ifade eder. ya da şöyle söyleyeyim; tamamen güzel memleketim için söylenmiş ama söylediği şey asla uygulanmamıştır. etraf küfür edenlerle dolu osmanlının duraklama döneminden bu yana. bi sikim olmuyor memleket o yüzden. olmayacak da.

(bkz: devlet benim 39 çocuğuma baksın)
  • "mumunu yak ama seni bu devride elektriksiz bırakanlara karşı da tepkini de dile getir" şeklinde destekleyeceğim sözdür
  • hayat felsefesi haline getirmeyi düşündüğüm söz. çevremizde karşılaşabileceğimiz tüm olumsuzluklar için düşünüp ona uyarlayabileceğimiz, onları pozitif yönde değerlendirebileceğimiz bir hayat görüşü kazandırabilir.
  • birçok insan karanlıkta küfretmeyi mumun ışığıyla aydınlanmaktan daha çok sever. karanlıktan şikayetçi gibi görünseler de esasında memnundurlar. çünkü böylece tek sorumlulukları daha yüksek sesle küfretmek olacaktır.
  • - bi sikim iş yapmıyosun.
    - yok ya.. mandig olarak o öyle deği...
    - lafa gelince mangalda kömür bırakmıyosun ama iş yapmaya gelince hiçbi bok yapmaya gelmiyorsun..
    - sen sanki bişiy mi yaptın? tolar olmuş bir melyon peşyus..
    - karanliga kufredecegine bir mum yak.
hesabın var mı? giriş yap