• gece gece loop'a aldım. hemen ardından uyuyup fantastik rüyalar görmeyi planlıyorum. fonda tabii bu şarkı çalmaya devam edecek.

sözleri de yazılıydı buralarda ama silinmişse demek ki... e ben yazayım o zaman?

burada
    karanlığın ortasında
    gölgelerin arasında
    kör gecenin sabahında
    sabahın kör karanlığında
    beklerken gelirken
    giderken susarken
    söylerken ararken
    bulamazken
    kolay mı yaşamak
    kolay mı savaşmak
    kolay mı ağlamak
    üstüme üstüme
    koşa koşa
    döke saça
    basa basa
    tıka basa
    gözlerini aça aça
    bana yavaş yavaş gelirken.

yağmurun altında
    bir çıkmaz sokakta
    bir ölü yatıyor
    duvarın arkasında
    hayat fani
    ölüm ani
    sokaklar dar
    her zamanki gibi
    kim korkutuyor beni
    şehir mi?
    niye korkutuyor şehir
    deli mi?
    kim bulamış onu pisliğe
    biri mi?
    nerden çıkıyor çamurlu sular
    benden mi?
    bu karanlık suratlar
    sizin mi?
  • massive attack - karmacoma ezgilerini barındırdıgı sanılan ancak 1996 yılında yazılmış olması itibarı ile karmacoma nın taklidi olmadıgı anlaşılan deneysel bi soundtrack çalışması.
  • ugur yucel'den turkce trip hop denemesi. karmacoma hattindan, turk aromali olanindan..
  • uğur yücel'in eteğindeki taşlardan bir kısmını cömertçe önümüze serdiği parçadır. yıllardır bıkmadan, dinliyorum. eşkıya filmini daha da sevdirendir.

http://www.youtube.com/watch?v=9ctvzeshlkw
  • gece vakti tarlabaşının, dolapderenin, beyoğlunun boklu sokaklarını cuk diye kafada uyandıran, eşkıya'nın en akılda kalan süper doğaçlama şarkısı. uğur yücel'in söylediğini yeni öğrendim, takdir ettim.
  • sozlerini ugur yucel degil, kurtcebe turgul yazmis.
  • seneler sonra aklıma nereden geldiğini bilmediğim çocukluğumun efsane şarkılarından. (bkz: eşkiya) filminin en güzel sahnelerinden biridir kanımca.
  • filmde sahnede söyleyen (ya da söyler gibi yapan diyeyim, zira kayıtlarda kim söyledi bilemiyorum ama sesi hep uğur yücele benzettim ben) kişinin ertan çekin adında biri olması muhtemel olan şarkıdır, thomas ertan diye de rastladım adına. castta adını yazmamışlar.

isme şöyle ulaştım: buradan thomas ertan adını gördüm link1 sonra da şu kısa filmde adına rastladım link2 kısa filmdeki ismi/lakabı sniffer ve castta ertan çekin yazıyor. elemanı eşkıya filmindeki sahnedeki adamla kıyasladım link3 ve evet benziyor.

edit: kısa filmde adamın göründüğü sahne 2:22'de
  • sozlerini de ugur yucel in yazdigi, cok sevdigim, "yaw bu adam ne yapsa guzel oluyor" dedirten sarki
  • ayrıca (bkz: erkan oğur)
hesabın var mı? giriş yap