• tüm risklerin göze alındığı eşiktir. genelde bir tarafta patlar (sikdi).
  • sikerler mode on
  • çaresizlikten meydana gelebilir.
  • tam karar verilemediği ve çıkış noktası kalmadığı anda aniden aşılan en sevdiğim eşiktir.
  • deprem* anında saklandığım eşik.
  • ya herro ya merro diyalogu ile sıçrayışı yakalayan eş zamanlı durum değişikliği.
  • eğer kararsız bir insansanız o an duyduğunuz hafiflik paha biçilemezdir. omuzlarınızdan tonlarca yük kalkmış gibi gelir, o an dünyanın kaderini belirleyecek kararı verecek kadar bile kararlı hissedersiniz kendinizi; ta ki birkaç saat sonra sakız reyonunda hangi aromayı almanız gerektiği konusunda yaklaşık on dakika geçirene dek.
  • sadece karar vermede bulunan bir eşik değildir bu. aynı zamanda size yapılan bir ayıp karşısında (bkz: tutulmayan sözler) kızgınlık ve kırgınlık cehenneminden kurtulmanıza da yarar.

"ben sikmesem de illaki sikerler" anlamını da barındırabilir
  • bi de tam bu eşiği aştığınız anda karar hakkının elinizden alınması durumu vardır ki, skerler modunun getirdiği o heyecanın üstüne çok pis bir hayal kırıklığı yaratır.

misal:

lise yılları. nerdeyse her sabah yaşan ders asıp internet kafede öğlene kadar lan keyfi yapmakla sınıfta oturup devamsızlığı azdırmamak arasında kalma durumu. 3-5 arkadaş usual suspects olarak birbirinizi çapraz bakışlarla kesip karşılıklı gaza gelmeye çalışıyorsunuz. yavaş yavaş asma eyleminin büyüsü galip geliyor ve birisi -genelde elebaşı- höykürüyor: "skerler ulan yürüyün gidiyoruz." hoop sıınıftan çıkıp merdivenleer koşuyorsunuz ama o da ne; hoca çoktaaan merdiven başına varmış. imdi bu anda yaşanan hayal kırıklığı tarif edilmez, gavur tabiriyle böyle bir buzz kill yoktur. gıdım gıdım sınıfa dönerken içinizde volkanlar patlar ammaaa, nerdeee...

işte biz bu duruma "skerler diye kalkıp, skilmek" diyoruz.
hesabın var mı? giriş yap