• prof. dr. canan efendigil karatay'ın sağlıklı beslenme üzerine yazdığı ve nihayet raflardaki yerini bulmuş olan kitabı.

arka kapak yazısı şu şekilde;

"bu kitap, klasik bir diyet kitabı değil. 'kibrit kutusu', 'iki yemek kaşığı' gibi anlamsız ölçülerle insanları strese sokmuyor. karatay diyeti bir yaşam biçimi. yıllardır pazarlanan beslenme balonlarını patlatıyor, doğru beslenmenin ne demek olduğunu anlatıyor.

beslenme ile hücresel/hormonsal fonksiyon bozuklukları arasındaki yakın ilişkiye odaklanan prof. dr. canan efendigil karatay, kilo vermenin abc'sini öğretiyor, hiç zorlanmadan zayıflamanın ve zayıf kalmanın sırrını açıklıyor.

hepimiz yıllardır içinden çıkılamayan kısır döngüden, yani kilo verip geri alma korkusundan da kurtarıyor! üstelik sürprizleri var. onun sisteminde kalori hesabı ya da diyet ürünlerin peşinden koşmak yok! et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler serbest...

kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız; kilo verirken halsizlik, bitkinlik, isteksizlik ve yorgunluk hissetmeden, mutlu ve enerjik bir şekilde yaşamayı arzuluyorsanız; unutkanlık şikayetlerinden kurtulmayı, düşüncelerinizin berraklaşmasını ve yaptığınız işe kolaylıkla konsantre olmayı hedefliyorsanız bu kitap tam size göre..."
  • bugünkü hürriyette "bildiğiniz bütün diyetleri unutun" başlığıyla yayınlanan röportajın konusu. http://www.hurriyet.com.tr/…at/17705862.asp?gid=245
    ötekiler tutmadı bi de bunu deneyelim bakalım.
  • daha once ahkam kesilen diger diyetlerden farkini iki hafta icerisinde rahatlikla anlayabileceginiz beslenme sekli.
    0,11 ton olan agirligimin 2 haftada 0,105 ton olmasini saglamistir. bu sure boyunca seker, ekmek, tatli, pirinc ve patates yenilmemis fakat haftada 1 gun 1 dilim pasta keyfi yasanmistir.
  • canan efendigil karatay'ın kurulmasında önemli rol oynadığı istanbul bilim üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünün onaylamadığı hatta derslerinde alay konusu olan diyettir.
  • yaklaşık olarak ikinci ayında sekizinci baskısına girmiş ve kitap evlerinin çok satanlar listelerinde epeği bir süredir ilk beşlerde olan kitap.
  • pastırmalı yumurtalı bi diyet. diyet pazarı bu kadar hareketliyken prof. hanımın bi de ben nemalanayım hesabına yazdığını düşündürtüyor insana.
  • bir aile hekiminin kuzenime önerdiği kitap. detayını bilmiyorum henüz araştırmadım ama, doktorun söylediğine göre, karatay diyeti protein ağırlık olduğundan dolayı başlamadan önce karaciğer ve ürik asit değerlerinin ölçülmesi elzemmiş. özellikle bu iki organdan yana sıkıntısı olanlar başlamaya karar vermeden önce doktorlarına danışmalı.
  • başta hadi bakalim bunu da okuyayım diye aldığım ama uyguladıktan sonra kesinlikle faydasını gördüğüm, çevrede eşe dosta akrabaya tavsiye edip anlattığım diyet şekli. yıllardır yüksek kolestrolü olan ben, son olarak ilaç kullanarak hala normale düşüremediğim kolestrolümü normal değerlere indirebildim. annem yıllardır kolestrol ilaçları alırdı ve şeker hastasıydı. bu beslenme şeklini benimseyerek artık her iki hastalığı için de ilaç kullanmıyor.

(bkz: her gün iki yumurta)
    (bkz: özgür tavukların hür yumurtası)
hesabın var mı? giriş yap