• menusundeki ilginc yemeklerle olsun, ismiyle olsun buram buram polonyalı havası kokan polonezkoyde dogayla iç içe acayip keyifli bir mekan. tahta masalarda yemek yiyebiliyorsunuz veya yastıkların uzerinde veya sezlonglarda yayabiliosunuz..karçma, polonya’da eski tarihi halk lokantası demekmis..krıha da kristina, kristian özel ismin kısaltılmışıymış..onu bosverin de gidin, götürün. yalnız fiyatları pek ucuz olmamakla beraber biraz çok bilmiş garsonları var..
    guzeller guzeli manzarası icin ise buyrun burdan yakin:

http://www.karcmakriha.com/…/resim_galerisi/rg6.jpg
  • polonezköy'ün girişinde yer alan, mekan, manzara ve servis kalitesi açısından benden on üzerinden on alan yer. hele bir karçma böreği var ki 8 porsiyon yiyin, başka bir şey yemenize gerek yok. o kadar yani. bunun yanında bilumum başka iştah açıcı ve ara sıcaklar, makarna çeşitleri ve et yemekleri var. yok "ben sadece ızgara et yemeye geldim" diyorsanız sanırım yanlış yerdesiniz, ya da bize öyle denk geldi bilemeyeceğim.
  • polonezkoy'de en sevdiğim yer. tiramisu, kremalı mantarlı bonfile ve borç (pancarlı mor renkli :) ) çorbası ile gönülleri fetheden bana göre nazik servis ekibi olan kafa dinleme yeri.. yazın sezlonglara yayılıp birşeyler içmek, kitap okumak çok keyiflidir.
  • polonezköy ziyaretimizin dönüşünde öğleden sonra, sadece kahve içip tatlı yiyeceğimizi söylediğimizde oturmamıza izin vermeyen, kahve servisinin sadece yemek alınması sonrası yapıldığını kaba bir şekilde dile getiren işletme. böyle davrandıkları sırada mekanın %70 boş olduğunu da belirtmek isterim. şimdiye kadar böyle saçma ve anlamsız bir tavırla ilk karşılaştım. işletmecisine de çalışanlarına da yazıklar olsun.
  • polonya dışında pierogi yiyebilecegimi ogrendigim, bu guzel havalı pazar gununu daha da guzellestiren, arkasındaki sevimli ve guzel manzarasıyla polonezkoy’deki huzur dolu mekan. calisanları ayrıca cok icten ve kibarlar. istanbul’da bundan sonunda mudavimi olacagim mekanı buldum sanırım.

en kısa zamanda bir kadeh şarap veya monusunde gordugum ev yapımı vişne likörününü denemek için bir akşam üstü de geleceğim.
hesabın var mı? giriş yap