• allahım sen aklıma mukayyet ol, nasıl bir rezilliğin, nasıl bir ülkenin içine düştük böyle. yahu hiç mi adam kalmadı memlekette. hepi topu 7 kişi seçeceksiniz. kardeşi khk ile ihraç edilen adamı, khk'lıların durumunu incelesin diye ohal komisyonuna seçmek ne demektir? hiç mi aklınız yok, hiç mi utanmanız yok, mal mısınız yoksa geri zekalı mısınız? daha komisyon kurulmadan tüm kararaları hukuken sakatlanmıştır.

adam (!) da utanmadan daha komisyon çalışmaya başlamadan bile "kardeşimin doyası önüme gelirse fikrim ve kararım fetöcü olduğu yönündedir" diyor. ve bu adamdan 200 bin kişi hakkında adalet dağıtmasını bekliyorsunuz. allah topunuzun belasını versin.
    kaynak t24 kaynak sputnik
  • ilk iade khk'sına bakınca ordaki isimleri haber sitelerinden falan bir araştırayım dedim, illaki tanıyan eden, haberlerde geçen vardır diye düşündüm.
    ve sonuç beni şaşırtmamıştı, iade edilen ,şube müdürlerinin ve başka başka müdürlerin bir kısmı malum parti vekillerinin ya kardeşi ya akrabasıydı. ilk iade khk'sındaki isimlerin bir kısmını aratın bulun görürsünüz. yani gerçek anlamda mağdur olmuş kişilere bunlardan ne zaman sonra sıra geleceği meçhul. dolayısıyla bu ohal komisyonunun da amacı az çok belli: bizden olup yanlışlıkla ihraç ettiklerimizi kurtarma operasyonu ve hukuksal prosedürü olabildiğince uzatmak.

taa 6 ay önce, 3 ay içinde kurulması kararlaştırılan bir komisyonun üyeleri bile daha geçen haftalarda seçildi. basından; 'daha kendi yaptığınız mevzuata kendiniz uymuyorsunuz' eleştirileri gelince sebep olarak da üye seçimini titizlikle yapıyoruz, o yüzden kılı kırk yarıyoruz cevapları verildi. bu haberi de görünce ne de güzel kılı kırk yardıklarını görmüş bulunduk.
  • damatlardan sonra sıra kardeşlere geldi demek...
    evet, haklısınız sayın yetkililer fetö'nün siyasi ayağı yok(!)
  • suç ve cezalar şahsidir. başkasını bağlamaz. komisyon üyesinin kardeşinin suçlu olması, kendisini de suçlu ya da zanlı yapmaz. zaten aksi mantıkla gidilirse türkiye altından kalkamaz.
  • onun kardeşi, bunun damadı diğerinin kocası..

bu fetö olayında altından kalkılamayacak şey bu. şimdi her ne kadar aksini iddia etseler de şu an bu ülkeyi yönetenlerin aynı çanaktan yediğini içtiğini hatta aynı yöntemle siyasi olarak beslendiklerini kim inkar edebilir?

bundan 5 sene önce 23 nisanı kutlamayı bırakıp yerine tüm haftayı kapsayacak şekilde türkçe olimpiyatları düzenleyen ve neredeyse tüm kanallardan sürekli yayınlatan ben değilim herhalde. bu sene düzenlenen olimpiyatlar nerede yayınlandı?

bu işin siyasi ayağındaki ve bu işlerin en başındaki kişiler ceza almadıkça sonu gelmeyecektir.

edit : suç şahsidir. ancak bu fetö denilen yapının ya da tüm cemaat yapılanmalarının nasıl olduğunu bilmiyormuş gibi davranmayın.
hesabın var mı? giriş yap