• bu olay sadece benim başıma geliyor olamaz sanırım. neredeyse bütün kargo firmalarında karşılaştığım bir olay. kargonun durumunu öğrenmek için ulaşabileceğiniz bir telefon numarası koyuyorlar takip numarası ile ulaşılan sayfaya fakat o numarayı aradığımızda asla açan olmuyor.
    şubeden kargomu teslim almaya gittiğimde gelen aramaları duydukları halde açmadıklarına da çok kez şahit oldum. bazı taşşaklı kişilere ise şubeye kolay ulaşabilmeleri için şubenin cep telefonu numaralarını verdiklerini yanımda hiç çekinmeden birbirlerine anlatıyorlardı.
    insanlar kargo firmalarına o kadar bilenmiş durumdalar ki işini iyi yapan bir firma kurulsa bir yılda zirveye oturmaması mümkün değil.
  • internetteki telefon numaraları doğrudur ama aslında o numaraların bağlı olduğu telefonlar işlevsel değildir. çok büyük sıkıntı yaşadığım bir kargo süreci içinde, ben küfür kıyamet yardırırken kadın dayanamadı artık farklı bir numara verdi ve çalmasıyla açmaları bir oldu. (aynı numaranın son hanesi farklı olan bir numara verdiler.)
  • aras,yurtiçi,mng,sürat bunların subelerine baglanarak soru sormak hak getire...
    subeye gidip soru sorsan zaten ortalık kargasa,
    hepsi leş, hepsi kötü... malesef piyasaya giriş maliyeti çok yüksek olduğundan ve lojistik kurumsal ağını olusturmak baya zaman gerektireceğinden bu firmalara daha cok katlacağız gibi...
  • çünkü işlerini yapmıyorlar ulaşılsa bile her durumda tersleyip yüzüme telefon kapatıyorlar.
  • bu konu ile ilgili tepki gösterdiğinizde de " çok yoğunuz açamıyoruz " cevabını vermektedirler. yoğun olman gerek zaten ki iş yapabilesin değil mi güzel kardeşim.
  • en sonunda cinnet haliyle bir şubeyi basmama neden olacak can sıkıcı durum. artık o kadar alışmışlar ki normal geliyor bu onlara. açmayacaksanız koymayın kardeşim telefonu oraya. en sonunda gidip birinin götüne sokucam o ahizeyi. çalışmak istemeyen, memnun olmayan, yoğunluktan şikayet eden de siktirsin gitsin, istifa etsin. işe ihtiyacı olan ve bu işi seve seve yapacak olan milyonlarca insan var bu ülkede.

az önce bir kargo şubesini 20 kez aradıktan sonra cimer'e şikayet ettim. sonuç olmazsa başka yöntemler deneyeceğim. en son ihtimal gidip o ahize ile ilgili gerekli işlemi yapacağım.
  • kaç kez bizzat gözümle gördüm, telefon çalsa da dönüp bakmıyorlar bile. insan cidden de o zaman neden o telefon oraya konur, telefon evde ses olsun diye açılan televizyon mudur gibi düşüncelere kapılıyor.
hesabın var mı? giriş yap