• tabut var kefen var pamuk var.
  • ye kürküm ye dünyasında 'en değerli şey' sanılandır.
  • 16-30 yaş arasındaki çoğu insana belli bir süre inandırılmış bir yalandır, olgunlaştıkca uyanılır.
  • ''sizin düzeninizle, akıl anlayışınızla, namus anlayışınızla, başarı anlayışınızla hiç bağdaşan yanım yok. aranızda dolaşmak için giyiniyorum. hem de iyi giyiniyorum. iyi giyinene iyi yer verdiğiniz için. aranızda dolaşmak için çalışıyorum. istediğimi çalışmama izin vermediğiniz için. içgüdülerimi hiçbir işte uygulamama izin vermediğiniz için. hiçbir çaba harcamadan bunları yapabiliyorum, bir şey yapıldı sanıyorsunuz. yaşamım boyunca içimi kemirttiniz. evlerinizle, okullarınızla, işyerlerinizle. özel ya da resmi kuruluşlarınızla içimi kemirttiniz. ölmek istedim, dirilttiniz. yazı yazmak istedim, aç kalırsın dediniz. aç kalmayı denedim, serum verdiniz. delirdim, kafama elektrik verdiniz. hiç aile olmayacak insanla bir araya geldim, gene aile olduk. ben bütün bunların dışındayım.''
    (yaşamın ucuna yolculuk)-tezer özlü

geliyor hep aklıma böyle konularda.
  • akıllı adamın hedefi özgür ve mutlu olarak yaşamak olmalı.

hapis hayatı gibi her gün sabahın köründe kalkıp akşam olsun diye saatleri, hafta sonu için günleri, bir hafta izin için ayları saydığın bir hayat, önüne sopayla bağlanmış havuç tutulan bir eşek gibi yaşamaktan farksız, bir yere veracağını zannedip, başkalarının yükünü çekip, sonra da ölmek. bu değerli falan değil düpedüz mallık.
  • yanlış olduğunu düşündüğüm başlık. kariyerden daha değerli şeyler olduğunu düşünüyorum
  • bir kadın için bunun günümüzde çok önemli olduğunu düşünüyorum. diğer isteklerimiz buna bağlı ilerlemekte olduğu için önem verilmesi gerekenlerin en başında geldiğini düşünüyorum.
  • kariyerden ziyade güç daha önemli diye degistirilebilecek bir önerme. sozunun ne kadar gectigi, saygi mi duyuluyor yoksa idare mi ediliyorsun, problemli bir andaki durusun - şikayet edip soyleniyor musun yoksa içinden cikabiliyor musun?-. hayatini idame ettirebilmek icin para gerekli bir arac. ama hayat bu. batabilirsin, kovulabilirsin. bu durumda hayata mi küsüyorsun yoksa yeni kanallar mi ariyorsun? bir kadin olarak baktigim seyler bu.
  • senden daha zengin bir kıro müteahhit, kebapçı yada kabzımal seninle aynı ortama girer daha iyi araba, daha bol para, daha cafcaflı elbiseler falan filan senin o karizmayı siker atar kardeşim.
  • sen bide baba olmayı bilsen..
hesabın var mı? giriş yap