• websitesindeki banner'in icinde herhangi bir vecizeye, metne ilistirilmemis bir ataturk'un imzasi var. ''kastamonu universitesi - k. ataturk'' seklinde, universitenin altina ataturk imzasini atmis gibi. 'bugun bu universite varsa k. ataturk'un imzasi sayesinde' gibi bir dolaylandirma mi, ''bu universitenin altina ata imzasini atardi'' gibi bir dolayim mi ne bilemedim.
  • ögrencilerinden kyk'da kalan ve bazi ocaklara takilanlari ilginc bir sekilde her sinavdan önce hangi sorulara calistilarsa sinavda o sorularla karsilasirlar. hayir hayir bunun gittikleri ocaga hocalarinin da gitmesiyle hiçbir alakasi yok.
  • web sitesine bakılırsa uluslararası ilişkiler bölümünün öğretim kadrosu bir (rakamla 1) kişiden oluşan üniversite:
    http://iibf.kastamonu.edu.tr/…slararasiiliskiler-tr

en son uluslararası ilişkisini candaroğulları beyliği döneminde yaşamış bu ilde neden uluslararası ilişkiler bölümü açılır, orası da ayrı muamma.
  • rıfat ılgaz ismini, geçtiğimiz hafta üniversite senatosu'nun aldığı kararla cide rıfat ılgaz meslek yüksekokulu'ndan silmeye çalışmış bir yönetime sahip üniversitedir. üniversite senatosu'nun uğraştığı işlere bak! utanç verici! oturulan makamın anlamını ve önemini kavrayamayacak insanlarla doldurulursa üniversite yönetimleri, sonuç olarak gelinecek noktalar böyle işlerdir.

türkiye yayıncılar birliği'nden açıklama
  • üniversite kavramının da anasını sikmeyi beceren güzel ülkemde zibilyon tane açılan ve adına üniversite denilen ama gerçekte üniversite ile alakası olmayan sayısız bina topluluğundan biri daha.

ilber ve celal türkiye'de üniversite yok derken çok haklılar. üniversite okumak isteyen almanya, ingiltere gibi ülkelere gidecek abicim.

aradığınız üniversiteye türkiye'de ulaşılamıyor.
  • dün akşam yüksek lisans sınavlarım için gittiğim mühendislik fakültesinin kantininde onlarca kâbe ve mescid-i aksa maketleri görmemle beni umutsuzluğa sürüklemiş üniversite. her ay düzenli olarak şehrin her yanında ilahiyat fakültesinin konferans afişlerini görmeye alışmışken mühendislik fakültesinde bu etkinliği görmek, üniversitenin (belki de üniversitelerin) kimlerin elinde olduğunu anlamamı sağlamıştır.
  • aslında yorum yapabilecek pek bir şey yoktur..
    devlet, varolan anadolu şehirlerindeki üniversiteleri adam edeceği yerde çareyi bir sürü yeni üniversite açmakta aramaktadır..bunlardan biri de kastamonu üniversitesidir..
    açılan yeni üniversiteler, açıldıkları yere kuşkusuz iyi bir ekonomik kalkınma getirecektir..o üniversitelere giden binlerce genç - ki bunlardan hiç biri abbas güçlü'den fikir almayacak kadar zeki ya da parasızdır - sırf yüzde bilmem kaçlık dilime giremedikleri için çok kötü bir eğitime hak kazanacaklardır..sonra ortaya bir sürü işsiz, bir sürü üniversite mezunu, kısaca bir sürü eğitim kurbanı çıkacaktır..
    burası türkiyedir..herşey mümkündür..
  • gazi üniversitesi ve ankara üniversitesi bünyesindeki çeşitli fakülte,yüksekokul ve meslek yüksekokullarının kastamonu üniversitesi adı altında toplanmış halidir.

(bkz: http://www.kastamonu.edu.tr/index.htm)
    edit:carpenoctem söyledi efendim,ankara üniversitesinin de çeşitli birimleri buradaymış.eksik bilgi olmasın.
  • açılacak fakülteler incelendiğinde, kurulması mantıklı bulunabilecek üniversite. basitçe, ve haddim olmadan açıklamaya çalışırsam,
    uzun sahil şeridi ve limanları göz önünde bulundurulursa, inebolu su ürünleri fakültesi,
    bilmeyen, gidip görmeyen varsa başta doğal bitki örtüsü sonra da bilinçli geçim kaynağı sebebi ile orman fakültesi,
    ilin ve çevresinin gelişmeye mecbur eğitim ve sağlık alanlarındaki ihtiyacı karşılamak için eğitim fakültesi ve sağlık yüksekokulu,
    istanbuldan trabzona kadarki kıyı şeridinde havacılığın günümüzdeki zayıf hali için, sivil havacılık yüksekokulu,
    temel bilimlersiz bir üniversitenin makulsuzluğu düşünülürse fen-edebiyat fakültesi,
    ve yetersiz hatta vasıfsız şekilde mezun olacak mühendisler, doktorlar, avukatlar yetiştirmemek için açılmamış fakülteleri ile gerekli bir üniversitedir.

istanbul, ankara ve izmir deki kalbur üstü üniversitelerde akademik eğitim alan, bu göç vermekle meşhur ilimizin gönül bağıyla bağlı üyeleri, umarım ki şehirlerine dönüp, kalkınmak için en önemli unsur olan eğitime destek verir, ucundan tutarlar.
  • öğrenci profili düşük puanlı bir anadolu lisesinden hallice olan tabela üniversitesi. eğitim fakültesi de zaten lise binasından devşirmedir, o yüzden bu tanıma başka bir gerçeklik katar.
hesabın var mı? giriş yap