• bugün yaşanan şaka olayının hemen ardından elimdeki tüm kava varlıklarını kârda olmama rağmen sattım ve takip listemden çıkarttım. ekibin yaptığı şey tek kelimeyle hırsızlıktır. işte tam da bu sebeple kripto piyasaları acilen düzenleme içerisine alınmalıdır. aynı durum başka bir piyasada yaşansa o şirketin başına gelecekler pişmiş tavuğun başına gelmez.

ileride bu olay unutulduğunda yatırım yapmak isteyenler olur da bu başlığa girip okursa bilsinler ki kava ekibi hırsızdır. ona göre yatırım yapsınlar.
  • "....batı pasifik adaları'nın meşhur ve ananevi bir yerli içkisidir. aynı isimdeki bodur, çalı gibi ağacın kurutulmuş kökleri yumuşayıncaya kadar bir kütük üstünde taşla döğülüp, ağaçtan yapılmış kocaman bir kap içinde su ile karıştırılır. sonra içindeki kök parçaları ince sazlar ile toplanır. çamurlu su gibi bir rengi, kendine has buruk bir tadı vardır. ortadan kesilip kurutulmuş hindistan cevizi kabukları içinde misafire ikram edilir. misafirin tası bir yudumda bitirmesi adettir. içtikten sonra ev sahibi "afiyet olsun" manasında iki kere el çırpar. eskiden taşla döğmeyip, yalnız bakire olan genç kızlar ağızlarında çiğneyerek bu kökleri yumuşatırmış. hem bu usulün gayri sıhhı oluşu, hem de bakire kız bulma zorluğundan artık böyle elde döğülerek yapılıyor. ama gene de kavayı evlenmemiş genç kızların hazırlaması adeti devam ediyor tonga'da."
    pupa yelken - kısmet'in dünya seyahati / sadun boro
  • kava: 1.markiz ve havai adalarında yetişen bir tür karabiber. 2.bu karabiberden yapılan sarhoş edice bir içki.(bkz: büyük larousse, cilt cilt 13, sayfa 6525).
  • yükselmesini beklediğim altcoinlerden biridir
  • https://kavacoffeeroasting.com/ adresinden sipariş verebileceğiniz kahveci.

a roasting lab ile dönüşümlü kendilerinden alıyorum, memnunum.
  • son iki gündür binance'in de desteği ile yükselişe geçmiş defi platformudur kendisi. ekibi sağlam ve çok büyük bir projedir.

yolu açık olsun. bize de yatırım yapmak düşerdi ki geçtiğimiz haftalarda yaptık.
  • güzel hedefleri olan coinlerden biri.
  • japonca : ırmak, nehir
  • (bkz: cava)
  • kilovolt değil kilowatt için kullanılan kısaltmadır. ben bugün bunu gördüm.

yer. sanayi il müdürlüğü. mükellef için sanayi sicil belgesi başvurusu yapılacaktır. sansic a belgesinde "kurulu elektrik gücü" sorusunun cevabını doldurmayı unutmuşum.

memur: işyerinin kurulu elektrik gücü kaç kava?
    ben: kaç ney?
    m: kaç kilowatt yani.
    b: hmm bilmiyorum ki? bakayım, kapasite raporunda da yazmıyor.
    m: ben bi mühendise sorayım.

içeri gider, makine mühendisine danışır. mühendis der ki "o makineler en fazla 60 kava çeker". memur gelir. derim ki dur bi işyerini arayıp sorayım.

b: aloo sedat bey, atölyedeki kurulu makinelerin toplam gücü kaç kilowatt acaba?
    s: maksimum 50 kava kibrit bey.

hikayemizden de görüleceği üzere sanayi sicil memuru, makine mühendisi ve işyeri sahibi ki büyük ihtimalle kendisi de mühendis 5 dakika içinde kilowatt'ı kava diye okudular. hepsi birden yanılıyor olamaz.
hesabın var mı? giriş yap