• fiyat/performans açısından çok üst düzey bir şarap. farklı şaraplar tatmayı seviyorum, uzun zamandır içtiğim en lezzetli şarap bu diyebilirim. sırasıyla till there was you, michelle, besame mucho*, blackbird ve while my guitar gently weeps dinlenerek içilmesi tavsiye olunur. zaten 15-20 dakika sürüyor bu 5 şarkı.

sonra ikinci şişeye geçin. bu şişe daha lezzetli. and i love her, i'll be back, something, i'll follow the sun, the long and winding road, good night da bu şişenin şarkıları.

hayat böyle daha güzel.
  • sek kırmızısı için kafamızdaki tanım olarak, cinsault'un bir şaraba vermesi gereken yumuşaklığı ve aromayı alamamış, gamay'ın yüksek asiditesini öne çıkarmış, papazkarasının kalitesini taşıyan bir şarap olmuş. yüksek asiditeden dolayı gevrek, bu yüzden mutlaka yemekle bünyeye verilmesi gerekiyor. başlangıçta plastik ve küflü aromaya sahip devamında ve finish'te baharatlı, meyvalı lezzetler veriyor. bunlar bana çok uzak, kafa yapıyo mu sen onu söyle diyene de "bi ton, iki ton hem de. sen ne diyosun mınakoyim?" diye sorarım.
  • beyaz angora, dünya şarap gurmelerinden oluşan bir jüri tarafından türkiyenin en kaliteli beyaz şarabı seçilmiştir 2002 yılında.
  • yalnız gecelerin en iyi arkadaşı olan şarap.
  • ‘‘şarabın pahalısı iyidir’’ önyargısını ortadan kaldıran şaraptır....

ingiltere'de ucuz ama iyi şarap listesindedir.

burada
  • favorilerimden olan bu şarap* arada öyle promosyonlar yapar ki fiyatı yarıya düşer, gaza gelir 8 tane alırsın.. şişesi ve etiketi şık, içimi keyiflidir.
  • ben hayatımda böyle güzel şarap içmedim. meyve suyu gibi. içtikçe içesin geliyor. zaten sıkıntı da burada başlıyor. ne kadar içtiğinizi bilmeden ayağa kalkmayın derim.
  • cabernet sauvignon, alicante, merlot ve öküzgözü üzümlerinden oluşan kırmızısı, alt-orta sınıf şaraplar arasında en lezzetli ve başarılılarından bir tanesidir. bariz kırmızı erik ve vişne aroması ile oldukça dengeli, orta gövdeli ancak ağızda oldukça güzel bir tat bırakan bir şaraptır. an itibariyle raf fiyatı da 200 tl civarındadır.
  • kafası güzel, kendi güzel, fiyatı da özel.
  • 100 tl üzeri fiyatı ile artık onu almak bile lüks oldu. daha 1-2 sene önce 29 tl'ye alıyordum.
hesabın var mı? giriş yap