• korkuyorsanız, karşınızdakinin de korktuğunu unutmayın.
  • gömlek giymek!

dayım arkadaşları ile beraber adam dövmeye gidecekti, tam kapıdan çıkarken bir anda üstündeki tişörtü farkedip geri döndü.

eşine yüksek sesle bağırarak; hatunn! git içeriden "gömlek" getir bana! dedi.

yengem ne olduğunu anlayamadan, ne gömleği bey? dedi.

dayım; ulan adam dövmeye gidiyoruz, ipne gibi tişörtle mi gideyim!

ben; dumur..
  • saati ve gözlüğü çıkarmak.

çok kavga edende evrime uğramış refleksler.
    dna'larla alt nesillere geçebilir hatta.
  • kavga baslatmamak adina sakin olunmali ve rakibi de kavga etmemek icin uyarmali. genelde bu pek ise yaramaz ancak bu esnada geriye dogru bir iki adim atip gardinizi almaya bakin, yuzunuzu korumak onemli facaniz kayabilir. rakip dovusmeyi bilmiyorsa isiniz genelde kolay olur cunku ozellikle once sarilmaya calisir, rakibi sizi kavrayacak kadar yaniniza yaklastirmayin gardinizi aldiginiz kolunuzu one dogru tutmaniz size mesafe hesabi yapmanizi saglar, asil darbeyi diger kolunuz yapacaktir. geride kalan ayaginiz, vucudunuz ve omzunuzla alacaginiz kuvvetle isabetli ve siddetli bir direk (ceneye) rakibinizin gardini dusurecektir. rakibiniz dovus sporu ile ilgiliyse zaten kavga cikarmak istemeyecektir, ancak isterse yapilacaklari soyluyorum burasi onemli. kacin olum lan manyakmisiniz.
  • kesin ama kesin ne olursa olsun ilk yumrugu siz atin.

mumkunse burnuna kesme seklinde olsun bu yumruk.

ha bi de kafa yemeyin.yere dustugunuz anda sictiniz ki kafa yedikten sonra yere dusmeniz kuvvetle muhtemeldir.

ya da sadece ben guzel dayak yiyorum bilemedim :/

edit:kavga oncesi kendinizi bunlara mental olarak hazirlayin.
  • taş aramaktır.
  • kaçın laaaaaaan olum çok dövüyolar bak hep vuruyolar...
  • karşıdakine kim olduğunu sormak.

(bkz: kimsin lan sen)
    (bkz: kavgalarda oluşan kimsin lan sen döngüsü)
  • mühim olan güçlü olmak değil, aldığı darbelerden sonra ayakta kalmaktır. barbar conan
  • vazgeçmektir.
    gel vazgeç, salaklaşma.
hesabın var mı? giriş yap