8060 entry daha
  • birlikte yaşamaya cesaret edemesem de istisnasız sokağa her çıktığımda okşayıp konuştuğum hayvan. çok hayvan dostu bir semtte yaşamanın avantajı.
  • özlediğim acayip cıngıllı bıngıllı zilli. ölen gidenin yerini tutmaz ama bunların ruhu zilli. gelip kapının ucundan tip tip bakar bunlar. benim pilot apartman dışkapısının önünde yer ettiydi kendisine, hep orada beklerdi ama eve giderken de gelmezdi. sadece izlerdi bön bön. bu 10 yıl önce falandı. şimdilerde benim bir karakızım var, anası değil onun anası benim esas karakızımdı. tek bir beyazı yok. nasıl olduysa bir kınalı yaramaz doğurmuş, uyanık kerata beni aynı merdivende bekleyip eve girişimi izliyor oldu. yıllar sonra kaçtır aynı şeyler. aynı benim pilot gibi oturuyor. bilmem kaçıncı boyuttan mı geliyorlar, ya da oralardan emir mi alıyorlar bilmem ama geçmişi yaşatır bu bıcırıklar.
  • sabah evden çıkarken girmemesi gereken her yeri kapatıp çıktım. akşam olup eve geldiğimde derinden bi inilti şeklinde miyavlama duydum. ara ara yok. en son sesin yatak odasından geldiğini farkettim. bir baktım bizim mal orada. nasıl becerdiyse kapıyı bir şekilde açmış(sebebi neydi ki), normalde girmesi yasak olan yatak odasına girmiş ve kapının arkasına geçerek kapıyı kapatıp kendisini içeri kilitlemiş. akşama kadar dayanamamış tabii. önce gradrobun içine işemiş, sonra da yatağın tam ortasına sıçmış.

haline üzüleyim mi, yaptığına sinirleneyim mi bilemedim. en son ensesinden tuttuğum gibi balkona. hayır köpekler gibi yediği bokun farkında da olmuyor bu gerizekalılar. cezalandırıp tekrar yapmamasını beklemek mümkün değil. gardrop ve yatak temizliği bitip sinirim geçene kadar ayak altında dolaşmasın diye attım balkona.

velhasıl bunlar köküne kadar salak hayvanlar. komiklikleri filan da o salaklıktan. ama aynı salaklık yüzünden 2 dk yalnız bırakmaya da gelmiyorlar. yine de seviyoruz kendilerini. dünyanın en sevimli ve salak yün yumakları.
  • yanlış bilgi.

--- spoiler ---
    sahibini büyük bir kedi olarak gören hayvanlarmış.
    --- spoiler ---

doğrusu :

--- spoiler ---
    kedi sahiplenilmez. o sizi gelir, bulur ve kendisine kul, köle eder.
    --- spoiler ---
  • sahiplenmeden önce dikkatli davranmak gerek zira sizin yerinize vicdanınız olmayı görev edinmiş bir kitle mevcut. bu ve daha fazla tehlike, dolandırıcılık için detaylı bilgi burada.
  • bu basliktaki butun entryleri okumaliyim o yuzden reserve simdilik. o degil de eski tarihlerde atilan kedi fotograflarinin linki bozulmus cok uzgunum :(

not: 2 kedi annesi

edit:hala okuyorum. benim bildigim, bilgi verebilecegim herhangi bir entry gordugum anda mesaj yazmaktan kendimi alamiyorum.
  • bizimkinin en büyük zevklerinden biri, ona hibe ettiğimiz puantiyeli yer minderinde otururken silently judging you ifadesi ile tuvaletini temizlememizi izlemek.
    enayilere bak, sabah akşam bokumu kürekliyorlar, demiyorsa içinden şrfszm.
  • tam bir kedi çimi bağımlısı oldu. güneş alsın, büyüsün diye balkona çıkardık çimi. her sabah ben uyanır uyanmaz balkon kapısı önünde en çirkin sesiyle miyavlamaya başlıyor, çıkarıyorum beş dakika aralıksız çim yiyor. ben de kafayı.
  • yatak yorganını çekecek gücü kendinde bulabilen hayvanat..

pike neyse diyordum da burda pes artık diyorum. lan daha 2 yaşına girmedin o yorganı çekecek gücü nereden buluyorsun? tam çekemiyor gerçi, ayaklarımı açacak kadar çekiyor, aniden buz kesiliyor ayaklarım ve uykum piç ediliyor.

yorganı da çekecem diye dişledi zaten iki üç yırtık var yorganda... peki bunlar ne için sırf sabah prenses hazretlerinin önüne mama koyayım diye.

uykularımın düşmanı çirkin.
  • bugün de "bakalim apartmanın en alt katında ne var ?" isimli oyunu sergilemek üzere ben kapıyı açınca aşağıya fırladı 4 kat aşağıya indi, tabi ben de peşinden gittim.

yine bi on dakika alt kattaki kapıları, paspaslari, yerde kalmış olan çöpleri, tozları filan kokladı. keyfî yerine gelince "temem hadi cikalim" diye yukarıya hareketlendi.

bu sefer kazın ayağı öyle olmadı, biz iki kat yukarı çıkarken en alt kattaki komşum da evine inmek üzere köpeği ile merdivende belirdi...

hem komşum hem de ben üç buçuk attık valla kapışacaklar diye.

biliyosunuz bu dana 9 kilodan hallice. bu yuzden köpeğin kafası karıştı sanirim. mali'yi görünce hafif geri çekildi. "lan bu kadar büyük bisey kedi olamaz herhalde" diye düşündü galiba...

bu duraksama sayesinde komşum köpeğini tuttu, ben bu salağı kucakladığim gibi en alt kata koştum.

apartman içinde katlar arası haberleserek karşılaşmamalarını sağladık. hasarsız ziyansız eve soktum esolesegi...

bende stres tavan yapmis, bu dingil hala kapının önünde miyavliyo dışarı çıkalım die.
4159 entry daha
hesabın var mı? giriş yap