• bununla aynı koğuşta bulunan askerler için üzüldüğüm haberdir.
  • ahan da terhisine günler kala askerliği uzatılmış götoşun..hunharca sevindim..

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…skerligi-yandi-40668502)
  • ne askerlik yanmasi amk?
    kaziga baglayip yakmalari anca tatmin eder su noktada.
  • guzel olay. versinler bi' tane de direk, mirek, hurda araba vb bi' sey nobetini tutsun gunde 12 saat...
  • sadece ona değil. izleyip hiç bir şey yapmayan o bostan korkuluklarına da ceza verilmeli.
    izlerken içim parçalandı lan. keşke izlemeseydim. :(
  • askerliğe elverişsiz birinin hala askerde tutulmasının amacını sorgulatan karar... rdm neredeydi, videodan anlaşıldığı kadarıyla 12 aylık yarattığı izlenimden ötürü "delidir ne yapsa yeridir" diye bakıyor diğer askerler. er ve erbaşla birebir muhattap olan astsubay, çavuşlar neredeydi. askerlik zorunlu, eyvallah, fakat en azından bir seçicilik gerekmiyor mu? bu oksijen israfıyla disiplin mümkün mü? ben ktm'de evine gitmesine saatler kalmış erin dayak yediğini gördüm, daha askerliği bitmemiş er nasıl alkollü nizamiyede geziyor? daha kediye gelmedim dikkat ederseniz...

bir subay çocuğu olarak çok daha fazla gözlemim ve sorum var da birinin gidip askerden soğuyası gelir, gerek yok, şimdilik bu soruları cevaplasınlar.
  • gaz alma amaçlı bir haber gibi duruyor. bir günde tamamlanan disiplin soruşturması mı olur?
  • askerliğini uzatsan ne olacak. adam manyak. eninde sonunda çıkacak ordan. ya seri katil olur ya da tecavüzcü çıkınca. hatta askerliğinin uzamasına sinirlenip kedi keser denk geldikçe. ıslah olana kadar içeri atılması gerekir bunun. tabi kanuni düzenleme yapılırsa o da. hapiste yatsa insana benzer mi bilmem orasını da.
  • yine türkiye cumhuriyeti, yine efsane bir ceza yöntemi. askerliğini uzatmak!

orduevinde ne iş yaptığını bilmiyorum bu herifin ama misal yarın öbür gün nöbet tutarken kedi taramayacağını nereden biliyorsunuz bu ruh hastasının? nasıl olsa askerliği uzuyor, cezaya bak cezaya. ödül gibi bu herife.

atacaksın koğuşa 1 ay boyunca su ve ekmek vereceksin. öyle akıllanacak bunlar. askerliği yakmak diye ceza mı olur lan?
  • detayı bilinmeyen bir haberdir. gerçekse sadece insanların gazını alır ama kimseye faydası olmaz. bunun yanı sıra yeterli değil, şöyle olmalı böyle olmalı goygoyundan ziyade hayvanları koruma kanunu'nun değiştirilmesi gereğinin aciliyetini konuşsak daha faydalı olacaktır. bu tür olaylardan küçük para cezalarıyla yırtmak vatandaş olarak zorumuza gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap