• sizce hangisi daha cok recep tayyip erdogan'in onunu acan ve ona baskanligi kazandiracak zemini hazirlayan unsur?....

devlet bahceli, halkin ona muhalefet icin verdigi oylari resmen son yillarda iktidar destekcisi rolunde acik acik yapiyor...

mhp secmenini uyutmak icin bazen kimsenin umrunda olmayan konularda dis cikartiyor, toplumun kaygilarini tasiyan konularda her zaman iktidar destegi sagliyor...

ama bahceli'nin bu yaristaki dezavantaji artik tarafini belli etmis olup, mhp icinde bolunmeler olmasi...kemal kilicdaroglu icin ayni seyi soylemek mumkun degil yanlis giden politikalarin pek farkinda olan yok, sadece umut var, yani aciga cikmayan yanlis daha tehlikeli bence...

kemal kilicdaroglu, belirli eylemler ile, biraz hircinlasmasi ile giderek baskiyi arttiriyor ama kac yildir tum umutlara ragmen bir turlu yukselemeyen grafik ortada, ister istemez aklimiza her secimden sonra gelen "istifa etmiyecegim, sonuclardan memnunuz" sacmaligi geliyor....

ayni zamanda rte'nin karsisina cikacak baskan adayini bir turlu one cikartmiyor. sunun surasinda 2 yil kaldi, yine altyapisiz apar topar gelen toplumun daha taniyamadigi aday cikarma planlari yapiyorsa gecmis olsun...

kendi gelicek ise bile, kimse bundan haberdar degil... buda toplumun umut bagladigi %49'u oyaliyor...

bu iki isim suan istifa etse, kim gelirse gelsin, benim gozumde rte'nin baskan olma olasligi azalacaktir...

halk zaten yillardir secmemis bu insanlari, neden bir kez daha umut baglayip bu insanlari rte karsisina cikartiyoruz...onun isini kolaylastiriyoruz...

"muhalefet degismeden, iktidar degismez"

rte baskanliginda kim daha fazla katki sagliyor bilemedim, munazaranizi bekliyorum dostlarim....
  • bundan 2 - 3 yıl önce yapılabilecek olan ama şu an için çok gereksiz olan kıyaslamadır. kemal kılıçdaroğlu sonuç olarak siyasetin gerektirdiği sınırlar içerisinde, ülkenin en köklü partisi chp'nin başındadır. ancak devlet bahçeli bundan belki de 2 - 3 yıl sonra bile alamet-i farikası çözümlenemeyecek şekilde ülkücü camiayı bölmüştür. chp içindeki muhalefet buna örnek gösterilmemeli. çünkü ne chp tarihinde ne de başka bir partide olsun ben en önemli isimlerin terör örgütüne destek olma iddiasıyla kendi partisinin genel başkanınca savaşın diğer tarafı olarak gösterildiğini görmedim. bunun kanıtlı izahını yapmadığı sürece devlet bahçeli kariyerini düze çıkaramayacaktır.
  • çöp vs çöp kutusu
  • ikisi de rte'nin bebişidir.
  • iki akp stepnesi koltuk sevdalısı diktatörün versusu.
  • birisi parti içindeki rakibini bu ülke içerisinde ki en yüksek makama aday gösterir, yetmez genel başkanlığa aday için toplanması gereken imza sayısına erişemedi diye rakibi için imza toplattırıp karşısına aday olarak çıkartır. diğeri stepnecilik yapar, 40 yıllık dostlarını makam, mevki, koltuk için satar. kısaca kılıçdaroğlu her ne kadar siyasi içtimai mezhebime göre ideolojik olarak karşımda yer alsa da demokrasi sınırlarında desteklediğim birisidir, diğeriyle ahirette hesaplaşacağım. çünkü kendisine verdiğim oyları helal etmiyorum.
  • bu iki moruğun yaşıtları mezar yeri seçerken, bu iki moruk ülkenin kaderini boka sürüklüyor.
  • 5 sene içinde 5 metre beyaza mahkum olacaklardır
  • devlet bahçeli hükümete sözünü geçirip ak partiyi milliyetçi çizgiye çekmiştir, kemal kılıçdaroğlu çözüm sürecini desteklediği halde sözünü geçiremeyip devamını sağlayamamıştır,ve hatta bu fikirde başarısız olduğunu kabul etmek yerine parti içini chp ile alakası olmayan kişilerle doldurarak oy kazanma yerine kaybettiren girişiminde ısrarcı olup chp seçmenini parti içi tezatlıklarla chp'ye küstürmektedir.
  • kemal kılıçdaroğlu, belki tatlı ve iyi bir insandır lakin türkiye gibi ülkelerde maalasef kötü siyasetçidir. yumuşak, naif ve kibardır. ortadoğu bunları kaldırmıyor. mesela asgari ücrete zam yapılmasında kemal kılıçdaroğlunun emeği var lakin hiç adı anılmaz bile. o dönemler bu konuyu sürekli dillendirdi, bas bas bağırırdı. bahçeli ise, ekonomi, kadın cinayetleri, öğrencilerin sorunları, eğitim sorunu vb türkiye'nin hiç bir konusunda çözüm üretmez. sadece klasik yüz yıl geçsede bayrak-vatan-şehit diyerek yüzde 10 küsur oy alıp, iktidara yamanarak ortak olmaya çalışır. bahçeli'nin bundan ayrı tek önemli özelliği, kendi gençlik örgütlerini kontrol edebilmesi ve sükunet çağrılarıdır.
hesabın var mı? giriş yap