• tip olarak rashard lewise benzettiğim, ancak ondan daha fazla gülen genç yetenek.
    (bkz: zenci zenciye benzer)
  • bu sezonun en iyi caylak odulndeki favorim. dun oynanan atlanta hawks macinda 19 dakikada 18 sayi atarak maci tek basina almayi basarsa da eline gelen hemen hemen her topu potaya atti ve dusuk bir sut yuzdesiyle oynadi. birilerinin gec olmadan kulagini cekmesi gerek. ancak yetenegi ve liderlik ozellikleri ise cok bariz.
  • kyrie irving ve norris cole ile beraber 2011 nba draft'inin bana gore en iyi oyuncusu.bunlara iman shumpert'i da katabilirdim ama 1 ay surecek olan bir sakatlik sorunu var su an.uzun lafin kisasi 2011 de caylak point guard'lardan kendini gosterenler oldu ama onun disinda beni etkileyen adam cikmadi henuz.
  • hiç olmadık maçlarda olmadık işler yapan bir adam. bazen bakıyorum kimsenin top kullanmaya cesaret edemediği pozisyonlarda içeri penetre ediveriyor ve sayıyı bırakıyor. dış şutları da fena sayılmaz eli ısındımı güzel de 3 sayı yüzdesi yakalıyor. sönük charlotte'ın parlayan oyuncusu diyebiliriz. kendisine verilen süreleri böyle değerlendirmeye devam ederse çok daha iyi yerlere gelir eminim.
  • cesur adam lakin bu sezon yaptıkları bana brandon jennings'i hatırlatıyor. yüzdeler yerlerde.
    tam tersi oranda ise rubio var. ekletimiin çok züerinde başladı. neyse. jimmer fredette yalan olur lakin kemba walker olacak gibi. yine de bu sezon bana göre sıçışlarda.
    millet kolej kariyeri yüzünden görmezden geliyor.

yılın çaylağı ise norris cole ya da marshon brooks. ikisinden birisi olur ise tadından yenmez.
  • jeff schwartz'ın menajerliğini yaptığı point guard.

(bkz: excel sports management)
  • dallas mavericks karşısında 26 sayı, 6 ribaund, 7 asist, 8 top çalma ile oynamıştır. quadruple double için heyecanlanmasak da bu olayı bir nebze hatırlattı. tabi 1 uzatma oynandığını da geçmeyelim.
  • bugün takımının utah jazz'ı mağlup ettiği maçta 52 sayı atmış basketbolcu. 50 sayı görmeyeli hayli zaman olmuştu. ayrıca 9 reb ve 8 assistle de triple double kıyısından dönmüş.
  • 2011'de 9. sıradan seçilmiş oyun kurucu. charlotte yıllardır yükselen bir grafik gösteremese de kemba gayet istikrarlı bir oyun ortaya koyuyor draft edildiğinden beri. oyununu biraz daha geliştirmesi durumunda maç başı 20 sayı barajını geçebilecek gibi duruyor. all star olması da hiç şaşırılmayacak bir haber olur
  • utah jazz karşısında yaptığı 52 sayı, 9 rebound ve 8 asistlik performansını son 50 sezonda geçebilen sadece 4 isim olmuş; russel westbrook, lebron james, kobe bryant ve michael jordan. ayrıca bunu da tırıvırı bir maçta değil son ana kadar kafa kafaya giden bir maçta yapmıştır, tebrik ederiz. ha tabi yanlış anlaşılmasın bu sadece tek maçlık bir karşılaştırma, ama kemba walker için iyi bir motivasyon olmuştur zira potansiyelli bir oyuncu, dilerim devamı gelir,
hesabın var mı? giriş yap