şükela:  tümü | bugün
  • 1909 - 1956 yillari arasinda yasamis amerikali org sanatcisi. "orgun buyucusu" olarak da taninirmis zamaninda. 17 ekim 2004 tarihinde, chicago da usta icin, andy antonczyk, frank pugno ve eric larson un sahne aldigi bir anma toreni duzenlenmis.

    ya da hala hayatta olan, tarran county college de derslere bile giren bir fizik ve biyoloji profesoru. telefonu, ofis saatleri, oda numarasi, hangi dersleri verdigi gibi bilgilere ulasmak isteyenler asagidaki linki takip edebilir.
    http://www.tccd.edu/…/employeepage.asp?pagekey=1476

    not: ukteci dolmasini zeytinyagli mi yoksa kiymali mi sever bilemedigim icin ortaya karisik yaptim. yoksa project mayhem ile bir baglantim yoktur.
  • günümüzdeki en başarılı hedge fund'lardan birisi olan chicago merkezli citadel 'in kurucusu ve ceo'su, quant. finans işlerine daha harvard 'da öğrenci iken yurt odasında girmiş, ilk başta kendisiyle yaşı itibariyle dalga geçilse de cesareti ve başarısıyla daha mezun olur olmaz milyon dolar yatırımlar almayı başarmıştır. ilk quant kabul edilen ed thorpe 'un da el vermesiyle, piyasada statistical arbitrage olayından çok güzel paralar kazanmıştır. 2018 itibariyle net serveti 8,7 milyar dolardır.