• ortadogu uzmanı gazeteci yazar. aynı zamanda sky turk kanalında yayınlanan ortadoğu masası programını hazırlayıp sunan kişi.
  • bir aralar doğu konferansının sekreteri olmuş, kısa süre içinde de ayrılmıştı. (birileriyle papaz oldu ama kimlerle..). pendik belediye başkanının kültür işlerine danışmanlık da yapıyor olsa gerek. farsçası vardır.
  • ali bulaç'la açtıkları bilgi ve hikmet sitesinde yaptığı ağır akp eleştirisi sonrası, hani radikal'e manşet bile olmuşlardı, pendik belediye başkanıyla da papaz olarak kültür işleri danışmanlığından kovuldu/ayrıldı. en iyisi uzaklaştırıldı diyelim. olaydan sonra aynı sitede yazdığı yazıda pendik belediyesi için ne projeler geliştirdiğinden, ne çalışmalar yaptığından ama akpli belediyelerin nasıl bu işlerden anlamayıp yaptıklarını takdir etmediğinden, yaptığı onca mükemmel projenin uygulanmadan raflarda kaldığından bahsediyordu. "iyi de kenan çamurcu madem bu adamlar işten anlamıyor, lafına kulak asmıyordu ne diye senelerdir yanlarında kaldın" diye düşündük ama.. vardır herhalde bir bildiği.
  • yazılarına başlık koyarken olayı direk veriyor. okumaya gerek kalmıyor pek. misal; "batının entellektüel taarruzuna cevap sadedinde yeni kelamın zuhuru" deyince tamam diyorsun zaten, yeter. batının bi taarruzu var, buna bi geydirecek, sonra postmodern islamcılara geydirecek, bu taarruzun farkedilemeyişine ver yansın edecek, sonra yeni kelamın buna karşı çıkabilecek dinamizmini öne sürecek.

başlık içeriğe dikkat çekmeli, merak uyandırmalı biraz. başlığı okuyunca yazısını okumuyorum.
  • twitter'ı tavsiye olunmaz, yani follow ederek değil de sadece kendisini okumak istediğinizde sayfasını açmak daha hayırlı bence. sürekli ve sürekli yazıyor. eviniz camurcu tweet'lerinden geçilmez hal alıyor ve bazen neden bahsettiğinden anlamak zor, kendi kendine birilerine söyleniyor vs... yani bu kadar ilgilenmiyorsanız boşuna takibe almayın. işin komiği kısa bir süre kenan çamurcu da beni takibe aldı ama ben onun gibi aktif tweet'çi olmadığım için kısa sürede takip etmeyi bıraktı diye düşünüyorum. çünkü o süreçte tek bir tweet'im bile yoktu, kendisine çok ters bu.* ben de en son sürekli aynı şeyi farklı sözlerle ifade eden tweet'lerinden sıkılıp bırakma kararı aldım ama 400. takipçisiydim ve bunu yapamazdım... neyse şimdi 391.'ye inmişim de sayı takıntımın üstesinden geldim.

değişik birisi kendisi.
  • derin bir bilgi birikimine sahip, kaliteli bir düşünür. neye mal olacaksa olsun, doğru bildiğini söylemekten asla kaçınmaz. söyledikleri yüzünden işinden olsa da, insanlar kariyerine haksızca son verse de, adil yüreği ona hep doğruyu söyletmektedir. yakinen tanıdığım ve çok sevdiğim bir abimdir ayrıca.
  • bir adilmedya.com yazarı.
  • formspring'de yazdigina gore bir sozluk okuru. belki de yazardir, kimbilir.
    www.formspring.me/camurcu/q/1950599367
  • kendini beğenmişliğine, cahilliğine ve terbiyesizliğine bizzat şahit olduğum yazar. din bilginliği kendinden menkul farsçacı.

twitter'dan çok ekşi sözlük'e yakışır aslında. (bkz: agresifim kompleksliyim ekşi sözlük yazarıyım)
hesabın var mı? giriş yap