• hep diyorum, dünyada tek bir hakiki ayrım varsa o da vicdan sahipleri ve vicdan sahibi olmayanlar şeklinde olanıdır. diğer tüm şunlar bunlar, şu -izmciler bu bilmemneyciler, kadınlar erkekler, fakirler zenginler.. hepsi kocaman illüzyonlar kanımca. zamandan ve mekandan bağımsız, tek ayrım vicdan ile alakalı olan.

bakın aşağıdaki bağlantıda, artık takım tutar gibi particilik, adamcılık yapmamaya karar vermiş biriyle bir sokak röportajı var. keşke elden ele dolaşıp viral olsa, hayat belki bayram olmaz hemen ama ne bileyim, bir şeylerin tohumları ekilir de filiz verirse diye ümit etmek de mi yasak?

buyrun:

https://twitter.com/…tatus/1661316448562585602?s=48
  • üstte taşınması, herkesin izlemesi gereken röportaj. adam herşeyi göze alarak konuşmuş. bu başlık değerlenir birazdan.

edit: ekleme

edit2: sevgili suserlar, lütfen artık favorilere eklemeyin girdimi. beni şımartıyorsunuz. alt tarafı başlığa dikkat çekmek istedim.
  • kendini bilen bir müslüman izliyorsunuz...

not: bir kişi yaptığı hataları da kabullenip söyleyebiliyorsa, oyuncu değilse yalan söylemesi pek mümkün olmaz.
  • röportaj yapılan kişi her ne kadar hala bazı şeyleri aşamamış olsa da "bize işte böyle müslümanlarla gelin" dedirtmiştir.

ayrıca röportaj yapılan kişinin konuşmalarındaki esintiler için:

(bkz: ebu zerr)
    (bkz: ali şeriati)
  • helal olsun.
  • tüm ak partililerin izlemesi gereken kısa bir röportaj. vicdanlı vatandaşa da helal olsun.
  • ilk defa bu kadar uzun bir sokak röportajı izledim.
  • gerçek müslüman bir arkadaşı izlediğimiz röportaj.
  • son zamanlarda izlediğim en iyi sokak ropörtajı. sinirlendim, üzüldüm, sevindim ama en çok da umut doldum tekrar. keşke her insanımız böyle düşünebilse, düşündüklerini ifade edebilse. helal olsun güzel abim
  • millet bu haldeyken insanlar zengin oluyorsa müslüman olamazlar diyerek çok doğru bir noktaya parmak basmıştır.
hesabın var mı? giriş yap