• cem karaca'nin yorumladigi bir turku. o essiz sesiyle ,sanki gercekten zindandaymis gibi, soyler sarkiyi. iste sozleri:
    kerküğün zindanına attılar beni
    mazlumlar sürüsüne kattılar beni
    bir yanım dağladılar ateşle annem
    ne suçum ne günahım yaktılar beni
    türkmen obalarından göçen anneler
    ne yuvaları kalmış ne de haneler
    gökkubbeyi sarar mazlum feryadım
    elbette birgün güler bize seneler
  • cem karaca'nin belki de en icten soyledigi sarki. super bir yorum.
  • cem karaca'nın bindik bir alamete albümünde bulunur. yanık bağlamalar cahit berkay tarafından çalınmıştır
  • düzenlemesini ugur dikmenin yaptigi bindik bir alamete albumunde bulunan güzel bir sarkidir.müzigi ayri güzel sözleri ayri güzel ve anlamlidir.
  • her dinledigimde cem karaca'ya daha fazla hayran olmama sebep sarki/turkulerden biri. sanki turkuyu her dinledigimde daha guzel soyluyormus gibi ama degil. o zaten olabileceginde ustunde muhtesem okuyor, 'daha guzeli olamaz'i dusunemiyorum.*
  • kükreyerek söylenmiş ilk ve son şarkıdır nazarımda. hem aslan görmüş gibi ürpertir sizi, hem de sanki siz aslanmışsınız gibi hissettirir. dünyada hiç bir yorumcu bir daha böyle bi şeyi başaramaz sanki.
  • cem karaca'nin hayat verdigi sarki.
    harikulade.
    kesinlikle loopa alip bir kac gün dinlemek gerek.
  • cem karaca'nin soyledigi, belki de en guzel sey.
  • cem karaca nın sesinin en yakıştığı şarkılardan biri. zaten şarkıları arasında aynı kategoride olmasalar da 33 kurşunve kara bahtım, iste geldik gidiyoruz(muhteşem aforizmalara arasına sıkıştırılmış hıyara dönme mevzuunu çıkarırsak) ile at başı önde giden bir parça.
  • az sonra ayni gun icinde 100. dinlememle birlikte isten kovulmama sebep olacak saheser. ne zaman bikicam yaw ben bu sarkidan...

--- spoiler ---
    bikmak isteyen de kimmis yaw...
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap