şükela:  tümü | bugün
 • 1977 doğumlu amerikalı jimnastikçi.

  bu kadını diğer jimnastikçilerden ayıran, onu özel yapan ise, saygı duyulası savaşçı ruhu.

  kendisini şu videoda gördüm ilk kez;

  olay 96 olimpiyatlarında geçiyor. atlama beygirindeki ilk atlayışında, strug çok kötü bir şekilde düşüp, bileğini incitiyor. amerikan takımının altın madalyayı garantileyebilmesi için ise strug'ın tekrar beygire çıkması gerekmekte. işte zaten kerri strug'ı kahramanlaştıran olay da burası oluyor. ikinci atlayışına seke seke gelen sporcu, atlayış sonrası yere çift ayakla iniyor ve hemen sağlam ayağının üzerine geçip, tek ayak üzerinde jüriyi selamlıyor. akabinde ise yere kapaklanıyor ve sonrasında hastaneye kaldırılıyor zaten. takımı da altın madalyayı kapıyor.

  olayın tamamını izlemek isterseniz

  şimdi, ben görüntüyü ilk izlediğimde ayağa kalkıp, kadına saygı duruşunda bulunacaktım neredeyse. müthiş etkileyici bir görüntü. ama gelgelelim işin arka planında, bir sporcuyu, gerekirse sağlığını kökten tehlikeye sokacak bir kararı almak zorunda bırakan psikopatça rekabet ortamı da var.

  ama ben yine de işin sporcuyu ilgilendiren kısmına bakmayı tercih ediyorum. bu kadın bir savaşçıdır ve her şekilde saygıyı hakeder.

  amaca giden yolda motivasyonunuzu kaybedersiniz, hatırlayın bu ismi.
 • the chemical brothers'ın elektrobank isimli şarkısının klibinde yad edilen sporcu. gencecik bir adet sofia coppola görebileceğiniz klibin yönetmeni ise spike jonze'dur.
 • sporcunun hayatına odaklanacak perfect isimli projeyi olive wild yönetecek.