• kişinin aslında müdahale edemeyeceğini bildiği bir duruma ait pişmanlığını ya da gerçekleşmeyeceğini bildiği olaylara ilişkin içten bir yakarışını ifade etmek için kullandığı kelimedir. garip bir kelimedir. bunu kullanan için "bir şeyler biliyor da söylemiyor ibne" dersin. üstüne gitmemek lazımdır, aslında eksik olan şeyi tespit etmiştir de elinden bir şey gelmiyordur. şimdi ona kaybolan yıllarını verseler ne yapacağını belki yine bilemez ama ne yapmayacağını çok iyi bilir.
  • bora uzer'in ilk albümü olan b1'de 4. şarkısıdır. sözlerini de yazayım tam olsun

uğraştım bulmaya, kayboldum aklımda
    doğru bir an bulmak gerek
    bekli de tek yolu anlatmanın fikirleri

borç günler geçirdik
    ama durmadık şu fani dünyada
    bıraktın sen beni son durakta, tek başıma

keşke görebilseydim seni
    keşke duyabilseydin beni
    keşke görebilseydim seni
    keşke, ah keşke

su oldun bir anda
    aktın çok uzaklara
    herşey şimdi soğuk ve boş
    sıcaklığın çok uzaklarda

borç günler geçirdik
    ama durmadık şu fani dünyada
    bıraktın sen beni son durakta, bir başıma

keşke görebilseydim seni
    keşke duyabilseydin sesimi
    keşke görebilseydim seni
    keşke, ah keşke
  • güzel bir yalın şarkısı. özellikle müzik ile yalın'ın sesinin uyumu çok güzel.
  • kullanmayı hiç sevmediğim, sözcük haznemden çok zaman önce çıkarıp attığım, hayata bakış açıma tamamı ile ters ve tek istisnasını çok sevdiğim bir şiirin* en güzel satırında saklayan, minik değersiz bir kelime.

bugünlerdeyse çok yakınım bolca kullanmaya kendisini. şimdiden affola...
  • kaybedenlerin satır başı, olmazsa olmazı.
  • inşallahla maşallah evlenmiş keşke diye bir çocukları olmuş derdi, hayattan çokça kazık yediğini dile getiren türkçe hocam.
  • geriye dönüp bakıldığında hayıflanma ile anılması vardır kelamın. varsındır olmuştur hayatımızda ki belli bir dönemin sanrılarıdır belki de kimimize göre.
    varlığımızda ki anlarda herdaim süregelen bir sıradanlık ile hayatımızda olacak devamlı. hasılası ise birey olarak süregelen aynı muzdaripliğe devam etmemektir.

*
  • dünyanın en saçma ve gereksiz ötesi söz öbeği. imha edilmesi taraftarıyım. bu kadar boş ve anlamsız bir kelime olamaz.
  • zamanın yıkılmaz duvarıyla squash oynarken, topa her vuruşunda önündeki duvarı yıkıp zamanı geri döndürmek temennisi ile raketinden çıkan figan.
  • tuzağına düşmemek için, diline her geldiğinde tekrarla: "işlerin en hayırlısı, olmuş olandır."
hesabın var mı? giriş yap