• ne desek gg

--- spoiler ---
    6 yaşında cemaatten biriyle evlendirildiği belirten h.k.g.'nin aldığı ses kayıtlarının iddianamede yer alan bazı kısımları:

h.k.g: "keşke 6 yaşında ilişkiye girmeseydik, kesin mutlu olurduk biz ya değil mi?”

(evlendiği şahıs) kadir istekli: yani orası öyle dediğin gibi de

h.k.g.: 6 yaşında nikahımız kıyılmayaydı. keşke babam ilişkiye izin vermeseydi. yani bu sıkıntıların hiçbiri olmazdı.

kadir istekli: var mı yapacak bir şey onu söyle. dönebiliyor muyuz?

h.k.g.: "ama telafisi de olmuyor işte."

kadir istekli: yani tam bir hatadır. gerçekten düşüncesiz, psikoloji. bilmeden yapılmış olan bir hareket. yanlış bir şey. ha şu an ben kendi kız çocuğum olsa 6 yaşında evlendirir miyim? evlendiririm. ama o şekil bir şeye müsaade eder miyim? etmem.

h.k.g.: babam nasıl düşünmedi.

kadir istekli: “hocaefendi her şeyi dört dörtlük mü düşünüyor? bırak sen de allah allah.”

h.k.g: “yani kızım daha küçük, 6 yaşında. ilişkiyi kaldırabilir mi, kaldıramaz mı, insan bunu bilmez mi… hadi bir defa, iki defa, sonra gözetlersin.

nasıl desem, kızının durumunu gözetlersin… yıllarca böyle devam etti. yani bir değil, iki değil. her gün sıkıntı yani. gerçekten çok büyük sıkıntı hocam.”

kadir istekli: “geriye dönülmüyor, dönülmüyor işte.”

h.k.g: “işte, çünkü küçücüğüm. anlam veremiyorum nasıl desem. gerçekten zor. benim açımdan da düşünmelisiniz. babam da benim açımdan düşünmeli biraz.”

kadir istekli: “daha düne kadar, sen konuşana kadar biz böyle bir sıkıntının olduğunu bilmiyorduk ki ya allah allah…”

h.k.g.: “ama insan nasıl bilmez.”

kadir istekli: “bilmiyor insan işte. niye psikoloji mi okumuşum ben, okumamışım ki”

--- spoiler ---
  • ulan m bile 9'a kadar beklemişti. araptan daha arapsınız.
  • doğruysa sapıklık.
  • bu haberle ilgili her detayın anasını avradını saçını sakalını gelmişini geçmişini uçkurunu zihnini ötesini berisini sikeyim, kanı bozuk tahta kuruları haysiyetsiz şerefisizler dalaksızlar ciğersizler onunkiler bununkiler…

arkadaşlar artık detaylandırmayın şu olay ile ilgili bilgileri ne olursunuz, ülkenin anası avradı sikildi anası avradı.
  • bir tane osmanli cocugu var sabahtan beri bunlari aklicam diye yanip tutusan.

o da okusun buralari.

inandiginiz yaratici size kalbinizdekiyle muamele etsin.
  • evet okumadınız kardeşim; islam dünyası binlerce yıldır hiç bir şey okumuyor ve düşünmüyor. ot bitmiyor gittiğiniz yerde…
  • gerçekten akıl sağlığımı kaybedeceğim artık. sokak köpekleri yerine bunlar itlaf edilsin. aşağılık varlıklar.

t: bir yaratığın açıklaması
  • savcılık iddialarına karşı hâlâ bu sapıkları savunabiliyor insanlar. cidden aklım almıyor.
  • bir toplum düşünün ki güçsüz her zaman güçlünün yanına sokuluyor, avucunun içine bakıyor, neyi varsa onun için feda etmeye hazır, nedendir, çıkarı nedir bilinmez bir şekilde. güçlü zaten suistimal edebileceği, kullanabileceği her şeyi kullanarak bulunduğu yere gelmiş, kendisine biat edenlerin de tepesine binerek sefasını sürmeye devam ediyor.

işte tam olarak bu. hangi din, hangi çıkar, hangi aşağılık kompleksi insanları küçücük kızlarını tarikat liderleriyle evlendirmeye itebilir ki? neden iter?

cahillik, biat kültürü, bağnazlık, körlük, hepsi bunları getiriyor. ya da düz orospu çocukluğu. bilemedim artık. yoruldum yazarken. insanlığa düşmansınız.
  • bu orospu çocukları aydınları yakıyordu bi ara değil mi? zihniyetini siktiklerim
hesabın var mı? giriş yap