• siperde can sikintisina iyi gelen eglenceli bir aktivite.

bu arada black ops'tan uzman arkadas gelip feyk oldugunu belirttigine gore dagilabiliriz.
  • ekşi sözlük bordo bereliler timi videonun fake olduğunu kanıtladı.
  • video fake dir zira boğuk kapı sesi elzemdir.
  • hayalinizdeki savaş nasıl bir şey bilmiyorum ama gerçek hayattaki savaş böyle bir şey. fonda gerilim yaratıcı müzik yok. insanlar bu tip şeylerle eğlenebiliyorlar. zira ölüm şu an size ifade ettiği anlamdan çok uzak. cephe savaşlarında karşılıklı şarkı söyleyen askerleri hiç duymadınız mı? çanakkale'de de oldu bu tip hadiseler. gündüz savaşıp gece muhabbet edebilen, ya da türk sınırında pkk'lılarla muhabbet eden, telsizlerden şakalaşan askerler hiç mi duymadınız. savaş da hayatın bir parçası. her ne kadar yaşamla ölümün çok birbirine yaklaştığı bir mevzu olsa da, durum bu. özet mi? bu video %99 gerçek.
  • harbin en doğal kuralıdır aldatma yapmak.
    hatta mesut günsev'in kitabı var "savaş aldatmaları" .
    bu sebeple ölümle yaşamın arasındaki çizgi harp esnasında ama incedir ama kalın.
    gülümsemek insanları hayata bağlar.
  • açılın lan bordo klavyeli geldi.

öncelikle video fake falan değil. büyük ihtimal eğitim atışı. çünkü sniper, kan ya da beyin parçası göremese de merminin hedefe çarpmasıyla oluşan geri hareketi izler. teneke gayet geriye doğru merminin çarpmasıyla savruluyor. bunu görmüyorsa zaten maldır nişancı.

sniper'ların sloganı "one shot one corpse"dur. eğitim değil de gerçek muharebe alanıysa harbiden daha olmamıştır o sniper. mermi deliklerine bakıp muazzam biçimde sıfırlandığı görülen silahla, vuramadığını zannedip tekrar tekrar atıyorsa sığır olduğu aşikar.

pomçikimin paşa babasıyla yaptığım hasbihallerde edindiğim bilgiler bu yönde.
  • keskin nişancının silahı boncuklu tabanca ya da nerf sanırım.
  • askerde antrenman için atış yapan rütbelileri çok izledim hatta çok kez bende atış yaptım. 600 metreye nokta atışı yapan uzman çavuşları gördükten sonra çok normal bir görüntü bence.

ek bilgi: keskin nişancılar genellikle uzman çavuşlar arasından seçilir çünkü timde en düşük rütbeli ve askeri kurallara göre ilk feda edilecek kişidir. o yüzden timden ayrı bırakılabilir.

ek bilgi 2: dünya genelinde keskin nişancı yarışmasında dereceye girmiş uzman çavuşumuzda bulunmaktadır.
  • bu tip videolar var ama ilk defa silah sesi duyulmuyor bu videoda. videonun fake ya da gerçek olduğunu söylemek zor.

öncelikle gerçekten bir atış yapılıyor ve mermi deliğine bakarsak en az 7.62 çapında. muhtemelen susturucu (çok büyük ihtimal) kullanılmış. susturucu ile çok uzak mesafeden atış yapılmaz, büyük ihtimalle 300-400 metrededir.çünkü ses hızını geçmeyen kısa mesafeli subsonic ammo kullanıyorsun. o mesafeden bu kadar isabetli atış yapması normal, zaten direkt dürbün sipere sıfırlanmıştır. 700-800 metreden susturucu olmadan atış yapılsaydı mermiden sonra silah sesi gelirdi.

ben eğitim atışı olduğunu düşünüyorum çünkü akıllı bir sniper aynı hedefe 2'den fazla atış yapmaz yeri tespit edilmesin diye.
  • fake video. o elinde tuttuğu teneke mermi kutusunu delip geçen mermi adamın arkasındaki duvara çarpıp etrafa toz toprak saçması gerekir. hatta arkadan sekip adama da çarpabilir normal şartlarda.
hesabın var mı? giriş yap