87 entry daha
  • low carb candır, sanki low fat yapan yüzde kaç başarılı bir şekilde kilo vermiş, diyeti ne kadar sürmüş, vermişse bile ne kadar sürede verdiğini geri almış..

yok insan böyle evrilmiş, böyle adapte olmuşmuş, bir kaç yıla marsta koloni kuruluyor, marsa nasıl adapte olacak insan bir low carb beslenmeye adapte olamıyorsa, bu koloniyle ilgili gerek radyasyon, gerek beslenme, kum fırtınaları, yer çekimi, mevsimler, zamanla ilgili kaygılarla ilgili bir bilim adamı, insanların adaptasyon yeteneği çok yüksek, burdan yola çıkıyoruz demişti

carb kısmayınca insülin sayesinde açlık döngülerine giriyorsun, beyin nişasta damaktayken pür dikkat kesiliyor, lezzet tavan, vücut düşkün, kaç kişi önüne inen dört dilim baklavayı tek dilim bırakıp kalkabilmiş?

low fat, moderate carb yaparken, az carb yiyince vücut fazlasını istiyordu ve enerji diplerdeydi, halı sahada topa vuramazdım, şimdi 18/6 intermittent fasting artı günlük maximum 50 gr carb alıyorum(bazen kaçırıyorum, o yüzden tam keto değil, ketosise nadiren giriyorum), spor salonunda koşu bandında görmediğim hızları gördüm, üstüne ağırlık çalışıyorum

tam keto olmasa bile low carb yapmaya çalışıyorum, canım tatlı çekmiyor ve tokluk hissi ve enerjim oldukça iyi, üçüncü ayıma girdim, 18 kilo verdim...
    ketonun kanser yapıp yapmadığına dair bir çalışma yok bildiğim kadarıyla, bizim ordinaryuslar nerelerinden çıkarıyor bilmiyorum.
    kanser ezberi olan papağanlar da kanser tedavilerine ve bu yıl nobel alan autophagy nedir ona baksın, allahım yarabbim...

buna bakın derim
    always hungry?

sonuç olarak; ne menem şeydir bu (bkz: confirmation bias)
    herkes düşündüğü yönünü ele alıp orayı doğrulayacak şeyler peşinde koşuyor, diğer bilgileri göz ardı ediyor, araştırın kararınızı verin derim, ne benim ne başkalarının confirmation biaslarına bakmayın. çünkü yukarıda slippery slope fallacy için müthiş bir örnek teşkil edebilecek tek bir kişiyi örnek gösterip bu işin turkiyedeki en büyük destekçisi kanserden öldü gibi akıllara zarar çıkarımlar yapan insanlar bile var, 50 sene sigara içip 80i geçen tanıdığım var, sigaranın zararı yok o zaman. :)
  • şöyle bu diyeti yapmaya çalışırken ciddi oranda karbonhidrat kesiyorsun, yanlış yapıp fazla yesen bile kilo veriyorsun, çok kasmaya gerek yok.. lchf tarzı bir diyet uygula, ister adına keto de, ister atkins, ister lchf, ne kadar az kalitesiz karb o kadar iyi sonuç, aynı kaloride yağ ve proteinle , karb ağırlıklı beslenenlerle ilgili çalışmalarda aynı kalori olsa bile karb yemeyenler kilo vermiş.. daha ne diyim...
    karınca hacca giderken, sen nasıl varacaksın, nasıl yürüyeceksin o kadar yolu demişler, olsun o yolda ölsem bile yeter demiş ya, siz de keto diye yola çıkın, çok kasmayın her türlü kilo verirsiniz..

hayatımda en ciddi ve uzun vadeli diyeti keto yapamayıp yapmaya çalışırken verdim, intermitten fasting ile takviye ederek tabi.. deneyin.. 118den 98e düştüm.. son on yılımı 100ün altına düşmeye çalışarak geçirmiştim, ilk defa bu tarz bir diyette 100 altını görebildim... meyve, şeker, tahıl, un falan kesince sonuçları alıyorsun. insülin mışıl mışıl uyuduğu için açlık döngüsüne girmiyorsun ve sonuçları alıyorsun.
  • 15 yıldır 100 kilo altına düşmeye çalışıyorum, 103 kilo idim uğraştım olmadı, 108 oldum yine düşemedim diyetlerde, 113 oldum sonra 116 ve 116 da denedim ilk defa 99a bu kadar yaklaştım, sadece bu diyet yaklaştırdı ıf ile birlikte ama bırakınca özellikle eve kapanınca 122ye çıktım bir ikidir tekrar başlamak istiyorum ama bir türlü başlayamadım, denemeler hep başarısız oldu, bugün tekrar başlıyorum, devam edip başarı sağlarsam buraya yazarım

varsa başlayan yada başlamayı düşünen ketopal olabiliriz, size bir mesaj kadar uzağım
357 entry daha
hesabın var mı? giriş yap