• babamdır kendisi..

kumanda yokken bizi uzaktan kumanda niyetine kullanan, kumanda evlerimize girince "ver o kumandayı bana" diye eve girdiğinde selamdan sonraki ilk cümlesini kuran (hatta bazen selamdan önce kuran), dilediği kanalı izleme hakkına sahip ilk insandır.. salonun köşe yastığı da onundur.. biz kendisine uyum sağlama yaşını geçtimiz vakit bize ayrı bir televizyon aldı.. hem de 119 ekran, odanın yarısı kadar nerdeyse.. öyle de düşüncelidir; ancak televizyonu misafir odasına kurdu.. çünkü salonda televizyona bakan en güzel köşede oturup istediği gibi yayılma hakkı yine kendisine ait.. ee misafir odasına da annem izin vermiyor, ne yapacağız biz? yine salona döndük mecbur..

evde anne terörü baba teröründen daha beter her zaman..

bu defa babamı psikolojik baskı altına alarak kanal değiştirtmek istiyoruz.. baba şunu açsana, baba bunu izlemeyelim, aman baba bu ne yaa gibi gibi usandıran tarzda konuşup durduk..

sonunda gazeteden yıllar evvel aldığı mini televizyonu yatak odasına kurdu tekrardan.. bu defa da annem yatarken onu açma bunu açma diye konuşmaya başlamış diye duyduk..

herkes sevdiği kanalı izlemek istediğiniz zaman birlik bozuluyor haliyle.. biz de bu gidişatı durduralım diye babamın dizisini izlemeye karar verdik.. yani mecbur kaldık..
    her akşam ailece hint dizisi izleyip uzun uzun bakışmalı şarkılar dinleyerek dizideki karakterleri analiz ediyoruz..

hatta babama hint kültürünü anlatıyorum bazen.. sindur nedir kimler sürer diye bir bilgi vermiştim geçenlerde, baktım eve gelen misafirlere sindur anlatıyor.. kültürü bile gelişiyor insanın yattığı yerde.. :)

neyse, babadır o adamlar bazen.. ve çok tatlı anılarla hayatınıza renk katar istekleri..
  • değişik bir tiptir.

yok onu izliyoruz, yok bunu izlemiyoruz diye millete kendince akıl verdiğini sanır.

sözlük içinde bu tarz tipler genelde başlıklarını engelle bakınızı veren tiplerdendir.

kendilerine tavsiyem ne izlemek isterse onu izlemeleri..

tv benim, keyif benim sana ne arkadaşım ?
  • (bkz: rtük)
hesabın var mı? giriş yap