• karakter sınırı malumunuz,kimin yediğine, içtiğine, giydiğine karışılmıştır, soruyorum? olacaktı.
    cumhurbaşkanı bilmem kaçıncı muhtarlar toplantısında bize sormuş.
    en basitinden meclise che tişörtleriyle bile girememişti insanlar.geri kalan alkol yasakları,vapurdan kadınların giyimine kuşamına göz dikmeler,milli içeceğimiz ayran geyikeri vs vs. uzadıkça uzar.

karışmışmısınız ? olur mu canım biz saçmalıyoruz.

edit:imla
  • (bkz: #65113573)
  • "karışmadım" diyerek "tutup içeri atmadım" demek istiyor. herkesin karışma anlayışı farklı. kaldı ki kendisinin yaptığı karışmak da değildir, görüşünü ifade etmektir. sıradan bir insan bunu yaparken sıkıntı yaratmaz ama ülkeyi yönetenler bunu yapınca işler değişir.
    üff bunu da böyle açıkladım ya kendimi geri zekalı gibi hissettim.
  • biraz önce denk geldiğim konuşma.
    bu adam konuşmasını biliyor ama diğer hiçbir şeyden haberi yok.
    masumu, suçsuzu oynuyor. bunca olan durum umrunda değil, her şey normal onun için. halkın sorumluluğunu üstlendiğini söylüyor, özgür olduğumuzu vs. insanlar sokakta yürümekten korkar oldu, herkese şüpheyle bakar oldu, dediğine bak.
  • milletin yatak odasına bile karışıp kaç çocuk yapması gerektiğini söyleyen uzun adamın hafıza kaybı yaşadığını gösterir.
  • "siz buna karışmak mı diyorsunuz?" anlamında söylediyse beni derin düşüncelere daldıran söylem.
  • afedersiniz de, dokunmadığınız bir kulağımızın arkası kaldı.
    ortamlarda özgürlükçü ülkeyiz biz dersin, kim bilecek?

yine bana rahmetli dedemi hatırlatmıştır.
  • ekonomi, siyaset, can güvenliğim gibi konular bir yana, açık konuşmak gerekirse:

yaşam biçimim : değişmedi
    giydiğim giymediğim : karışılmadı
    alkol vb. : içerim, içmem herhangi bir problem yaşamadım.

bir saltanat sevdalısı açsından bakarsak:

- ülke : laik
    - ülkede alkol, domuz eti, kadın vücudu vb satışı : kamyonla gidiyor
    - kerhaneler, meyhaneler : ardına kadar açık
    - kerhaneden, meyhaneden, alkolden, sigaradan, domuz etinden alınan vergiler çoluğumuzun çocuğumuzun boğazından geçiyor : evet
    - bir ayasofya bile ibadete açılabilmiş mi: hayır.

10 saniye kadar mantıklı düşününce... işbu durumda "muhaliflerini el üstünde yaşatan, yandaşlarına durmadan kazık atan" bir yönetimden bahsetmiş olmuyor muyuz?

yani şu anda en büyük muhalif kitlenin, iktidar partisi sempatizanları olması gerekmez mi?
hesabın var mı? giriş yap