• lise hayatım 6 tane kimya öğretmeni tanıdım. kimisinde öyle bir bilgi var ki bilim adamı olsa yeridir dersiniz ama öğretmenlik yapıyor kimisi de o kadar yosma ki bu adam nasıl öğretmen olmuş dersin.
    ama üniversitede böyle bir ayrım yapmıyorsunuz. hüküm belli
    orospu çocuğu
    elektrik mühendisliği okuyorum.
    birinci sınıfta size öyle bir dersler veriyorlar ki aman allahım. ben ne okumak için geldim ne okuyorum diye kendinizi sorguluyorsunuz bir zaman sonra. bunlardan biri de kimya.
    sakın bana elektroliz falan demeyin. kürekle vururum valla.
    kimya adına her bi boku gösteriyor hocalar. organik kimya bile.
    ilk sene aldım kimya dersini.
    genç abaza bir hoca. hayatımda gördüğüm en orospu çocuğu kişilik klamanında 2. sıraya cuk diye oturdu. kolay kolay çıkmaz da zaten o listeden. abazan demiştim en son. pezevenk herif kızların hepsini sorgusuz sualsiz geçirdi. elektrik mühendisliğinde kız arayan bir hocadan ne beklersin zaten. bölümde toplam 5 kız var amk. neyse biz köpekler gibi çalışıyoruz sınava. formüller ezberler...
    finalden 65 alırsam cc ile geçeceğim. hesaplıyorum. 70 falan gelecek. en az oda.
    açıklandı 35. hoca sen nasıl bir orospu evladı çıktın ki 70 lik kağıda 35 verebildin.
    neyse ilk sene olur dedim. ikinci sene yine aldım kimyayı.
    aga hoca hem kekeme hem de prof. adam bir şey söyleyecek 5 dakika önceden ııııııı demeye başlıyor. yaşlı çirkef bir şey. 95 kişinin girdiği sınavdan 5 kişi geçti. orospu evladını normal hayatta takan, sikleyen yok. onun da yolu bu şekilde.
    neye acıyorum biliyor musunuz ?
    abim üniversite okuyor
    ben üniversitede okuyorum
    kardeşim ilkokula gidiyor
    para yetmiyor abi. annem yufkadır börektir yapıp satıyor.
    hani aile böyle ayaktayken. sırf bu orospu çocuklarının yüzünden ben okul uzatıyorum.
    bütlerde az kalsın hocaya dalcaktım az kaldı. mıy mıy konuşuyor orospu çocuğu herif.
    buradan kimya öğretmeni olacak kişilere sesleniyorum.
    nasıl bir eğitimse tabiisiniz bilemem ama insanlığınızı kaybetmeyin. karşınızdaki insanın da bir ailesi bir ekonomisi bir hayat düzeni olduğunu unutmayın.
  • bir cok kisinin bir dönem nefretini toplamis, bizim lisede bir kimyaci vardi diye baslayan geyiklerin bas kahramani, bir cok kisinin kimyadan nefret etmesinin yegane sebebi, cogunlukla kimya egitim mezunu kisi.
  • (bu bir genellemedir) tanidigim tum kimya hocalarinin insani sinir eden, diger yandan da batmayan bir ukalaligi vardir. (ve tum genellemeler yanlistir)
  • üniversitelerde ne tür işkencelere mağruz bırakıldıklarını tahmin edemediğim güruh. hepsinde bi parça şizofreni mevcut.
  • kimya hocasi tahtaya co2 yazmistir, ogrencilerden biri sorar:
    -hocam tahtada yazan baz mi? hoca:
    -asittir.
  • tehlikede değil, tehlikenin ta kendisidir.
  • genelde kızıl saçlı ve gözlüklü olan insanlara verilen ad
  • üç kimya öğretmenimden birini çok ayrı sevmişimdir. diğer ikisi de fena değildi, ama birinin sigara kokusundan öleyazdım. hem ezber hem işlem gerektiren kimya ile öğrencileri ilk tanıştıranı önemli. ya sevdirir ya nefret ettirir.

(bkz: eğitim şart)
  • (bkz: walter white)
  • (bkz: kimya hocasi)
hesabın var mı? giriş yap