• radyo-televizyon kanallarında, gazete ve dergilerde reklamının yapılmasının yasaklanma olayıdır. satışı yasaklanmamıştır yani yanlış anlaşılma olabilir başlıktan.

edit: satışı da yasaklanmış lan galiba. ben hala kinder sürpriz yumurta yiyodum, durum böyleyse bu beni biraz üzücek..
  • reklamlar ve ürün yanında oyuncak gibi promosyon ürünlerinin verilmesi yasaklanmış. bu açıdan bakılınca olayı içinden oyuncak çıkması olan çikolatalar haliyle piyasadan kalkacak. kinder sürpriz de dolaylı olarak yasaklanmış oluyor.
  • olum bari 18 yaş üstüne satmaya devam etsinler, benim şu yaşımda tek neşe kaynağımdı kinder...

edit: az önce bim'e uğradım. kinder benzeri tüm oyuncakli yumurtalar kasanın dibine konmuş. şu yasak, resmi anlamda uygulanmaya başlamadan stoklar eritilmeye çalışılıyor, haberiniz olsun.
  • çocukların çizgi film saatinde ya da çizgi film kanallarında bu reklamların azalması hatta hiç olmaması çok yerinde bir karardır.
    obeziteye giden bir gençlik, çocukluk söz konusu. sağlıkla ilgili alınan her mantıklı kararın destekçisiyim!
  • yakinda kacak kinder surprise depolarina baskin haberleri gorecegimize isaret eden haber. *

bu arada bal gibi de satisi yasaklanmistir habere gore. yanlis anlasilma yok.

ve evet karari destekliyorum. coluk cocugu oyuncakla kandirip zehirlemenin onune gecilsin.
  • (bkz: suprise motherfucker)
    yurtlarda, ne olduğu belirsiz kurslarda çocuklara tecavüz edilirken de 1-2 yasal düzenleme yapsaydınız ya. doğru bir hamle olabilir ama türkiye'de çocuklarla ilgili çok daha vahim sorunlar varken, şu düzenlemeye öncelik verilmesi tam anlamıyla işgüzarlıktır. her şeyi geçtim millette para mı bıraktınız lan, bolca abur cubur tüketebilsin çocuklar?
    ha samimiyseniz eğer reklam yasaklamak yerine bim'i komple kapatmanız lazım. bildiğin kitle imha silahı gibi şeyler satılıyor bim ve muadili marketlerin reyonlarında.
  • yasaklanması değilde fiyatı ucuzlasın
    hayatta zaten pek süpriz yok bari kinder kalsın
  • benim yumurtam benim kararım
  • cemaatçi arkadaş başlığı yanlış açmış, modlar göreve pls. tşk.
  • çocukluğumda paramın yettiği her fırsatta aldığım bir şeydi. şimdi ne oyuncağı oyuncak ne de çikolatası. buraya kadarki yorumum çocuk ruhumla ama bundan sonra söyleyeceklerim bir ebeveyn olarak tamamen yasaklanması yönündedir. çünkü çikolata almanyadaki satılanlardan farklı olarak içerisinde palm yağı içermektedir. tamamen sağlığa zararlıdır. cazip oyuncak kandırmacasıyla da abur cubur tüketimine teşvik etmektedir. eğer çocuğunuza çikolata verecekseniz kontrollü verin, oyuncak alacaksanız da zihinsel ve el becerisini geliştirecek oyuncaklar alın ya uğraşı keşfedin. hatta gitsin boş makara ,çamur, toprak oynasın daha iyidir.
hesabın var mı? giriş yap