• amazon'un testlerine başladığı yeni servisi. bu servis sayesinde aylık 9,99 usd ücret ile 600.000 den fazla e-book ve 8.000 den fazla audiobook'a erişim sağlanabilecek. en ünlü yayınevlerinin bu programa dahil olup olmayacağı bilinmiyor ancak amazon'un e-bookların üyelik sisteminde netflix/spotify tarzı bir yapılanmaya gitmesinin şirketin gelecekteki hedefleri hakkında bir ipucu verebileceği konuşuluyor.

kaynak
  • ayda birden fazla kitap bitirebilenler için ekonomik bir hizmet gibi duruyor. ama bitiremiyorsanız ekonomik değil. kitaplar da aşağı yukarı 10 dolar çünkü. ben mesela nisandan beri aynı kitabı okuyorum. bu süre içerisinde üyeliğim olsaydı istediğin kadar kitap indiriyim param boşa giderdi. çünkü kitaplar drm'li, üyelik bitince siliniyor. okuyamadıktan sonra para ver dur. spotify üyeliğinde de öyle ama onda içeriği hemen tüketebiliyorsun. o yüzden sorun olmuyor. yani ücretini 5 dolar falan yapaydılar daha iyiydi.

bir de koleksyona genelde popüler kitapları koymuşlar. doğru düzgün nonfiction kitap yok. o açıdan da bana pek hitap etmedi. beleş periyodun sonunda çıkmayı düşünüyorum.
  • makul bir secenek olabilmesi icin oncelikle bireyin ayda en az bir kitap bitirebiliyor olmasi gerekli, ki aslinda bu da pek yeterli degil. ayda bir kitap okuyorsam soru su: neden kindle unlimited'in limitli secenekleri ile sinirlanayim ki? zaten ortalama bir kitap ucreti 6-12 dolar arasinda. veririm parasini, kendimi limitlemeden canim ne istiyorsa okurum. wishlist'ime goz attim az once.. var olan 6 kitabin sadece 1 tanesini bulabildim kindle unlimited servisinde. kaldi var olan bes buyuk yayincinin hicbiri amazon ile anlasmis degil. yani cok buyuk olasilikla aradiginiz kitaplar olmayacak burada.
  • amerikaya taşınma sebebi olabilir.
  • adresinizi amerika'da göstererek, türkiye'deki kredi kartınızla da kullanabiliyorsunuz. en azından ben kindle store'u uzun zamandır böyle kullanıyorum.

google maps'i açıp salt lake city'den rasgele bir evi kendime adres diye seçtim; türkiye'den bir bankaya ait olan visa kredi kartı ile kaydımı yaptırdım. kaç sene oldu hiç sorun yaşamadım. *

---

onun dışında çok güzel bir servise benziyor. bütün kitaplar yok elbette ama bu sisteme dahil olan yüzbinlerce kitap arasında muhakkak okumak istedikleriniz çıkacaktır.

30 günlük deneme süresi veriyorlar.

ayda bir kaç kitap okuyanlar için 10 dolar hiçbir şey. kitap okuma alışkanlığı kazanmak isteyenlere de "boşa para vermiş olmayayım, okuyayım bari" dedirtebilir.
  • az önce "amazon digital svcs" adıyla kredi kartımdan $9.99 çeken hizmet. halbuki böyle bir başvurum olmamıştı.

az önce müşteri hizmetlerini aradım ve dedim ki, "$9.99'u verin, bu iş huzur içinde çözülsün"

verdiler.
  • birkac aydir almanya amazon uzerinden kullandigim hizmet. cok pratik ve ciddi anlamda ekonomik.
    belli populer kitaplari degil de genel anlamda kitap okumayi seviyorsaniz, mutlaka abonelik yapin, verdiginiz her kurusa degdigini goreceksiniz.
  • ayda birden fazla kitap okunamıyorsa gereksiz, ona verilecek parayla zaten ayda bir kitap alınabilir diyenler ilkten haklı gibi görünseler de aslında haksızlar. ayda bir kitap parasıyla yüz binlerce kitap olan bi kütüphaneye bir ay boyunca erişim hakkın oluyor. bir ay boyunca istediğin kitabı al karıştır. bi kitaba başla beğenmezsen başkasına başla vs.
  • kindle'ı ve kitap okumak için zamanı olan kişilere alınabilecek en iyi doğum günü hediye seçeneklerinden birini sunan amazon kitap hizmeti. özellikle çok bilinmeyen yazarların kitapları, seyahat rehberleri, az sayıda best seller ve dergilere ulaşım sağlayan güzel bir üyelik sistemi. bir de dolar 6.4 tl olmasaydı daha da ekonomik olan bir hizmet idi.
  • hakkında yardım beklediğim servis. amerikada kardeşim var. şimdi oradan üye olursa ve ödeme oradan yapılırsa burada kullanabilir miyim, merak ettiğim servis.

ya da başka bir yolu varsa nasıl yapabilirim?

aleti ukden aldım. daha pakedinde duruyor.

yardım edecek userlara şimdiden teşekkür ederim.

sonradan edit: hayatımda ilk defa sözlük bana bir konuda yardımcı olmadı.
    ama zaten aradığım çoğu kitap unlimitedda yok.
    ben spotify gibi aşmış bişey sanmıştım meğer ki değilmiş.
    gene de sağ olun var olun.
hesabın var mı? giriş yap