• rogaine'in muadili.aynı şekilde %5 minoxidil içeriyor ve erkek tipi saç dökülmesinde kullanılıyor.bu da rogaine gibi amerikan malı, hatta satışları rogaine'e çok yakın çünkü aynı etken maddeyi neredeyse yarı fiyatına sunuyor.patenti henüz pfizer` : rogaine foam'a ait olduğu içinfoam` versiyonu yok.sadece damlalıkla kullanılan solüsyon versiyonu mevcut.
  • tüm dünyada satış rekorları kırarak insanlara saçlarını yeniden kazandıran, amerikan gıda ve ilaç kurumu’ndan ( fda ) onay almayı başaran tek üründür. tüm dünyada ve ülkemizde de saç ekim ve saç sağlığı merkezlerince önerilmektedir.

minoxidil içeren ilaçlar genelde iki şekilde satılır: %2'lik (normal) ve %5'lik (ekstra güçlü). bunlar, günde iki kere kafa derisine sürülmesi önerilen topikal solüsyonlar. özellikle %5'lik minoxidil'in erkek tipi alopesiye karşı yüzde 50'nin üzerinde bir başarı oranı elde ettiği bildiriliyor.

lakin unutulmamalıdır ki; ilaca adaptasyon süreci içinde dökülmede hızlanma görülebileceği minoxsidil içeren ilaçların genel özelliğidir. bu konuda firma zaten gerekli prospektus bilgisini vermiş, asla panik yapmadan kullanmaya devam ediyoruz.

çoğu kişi oral olmayan, topik olarak kullanılan bir ilaç olduğu için hunharca kullanmaktan kendini alamıyor ve yan etkisinin olmayacağını düşünüyor. ancak lokal olarak uygulanan ilaçların da deri tarafından absorbe edilebildiğini unutmayalım, vesselam abartmadan efendice kullanıldığında ziyadesiyle faydası görülecek bir ilaç.
  • ebay vasıtasıyla 6 aylık paketini 74 liraya aldığım ürün. gümrük sorun çıkartmaz inşallah.
  • bundan sonra ebay'dan satın alınamayacak olan ürün. nedeni bilmiyorum ama ebay içerisinde ürünü arattığınızda eskiden yüzlerce ürün listelenirken şimdi üç-beş tane çıkıyor.

edit: beyler, yaklaşık 3 aydır kullanıyorum bu ürünü. gerçekten işe yarıyor gibi çünkü anlımda ciddi tüylenmeler başladı ancak bu ürün ayıptır söylemesi bende ciddi kabızlık yapıyor. akabinde rahatlayamama hissinin verdiği yoğun stres altında kalıyorum. bu nedenle ciddi kilo aldım. ve şimdi ise ürünü bırakamıyorum çünkü saçlarımın dökülmesi ciddi oranda artacak. başıma bu geldi duyurulur.
  • elimde fazladan olan ve 9 adedini (9 aylık tedavi) abdden alış fiyatına vereceğim ürün.

3 adedinin son kullanma tarihi 10/2019, 6 sının son kullanma tarihi 10/2020.

edit: satıldı.
  • denemek için bir kutu aldım. benim için en büyük sorun bunu ne kadar sıkacağım oldu. normal spreylerde 5 fıs bir doz iken bunda ne kadar sıkım bir doza denk geldiği hakkında bir fikrim yok hiç.

saç şekillendirici köpük olarak da kullanılabilir.
  • fiyatlara baktımda 3 binler 5 binler havada uçuşuyor.
    ben 5 bine saç ektirsem önlere 1500 greft fırça gibi saçım olur ne bu fiyatlar böyle.
  • varsa satan eden öm ile iletişime geçsin. tr şartlarında bulması şu sıra sorunlu.
  • minoxidil almıştım ancak fazla almışım (2 tane almıştım birini kullanıyorum diğerinin tamamını bitirene kadar skt geçecek), son kullanım tarihi 02/2025 olan 6 aylık var elimde. almak isteyen olursa dm ile iletişime geçebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap