• bir gaspçı - playboy kulaklı tip
    bir tane chewbacca
    bir tane çük kaldıran ku klux klan üyesi kişi
    bir tane gandalf
    bir tane görünmez adam

içeren garip düğün. nasıl bir ritüel anlamadım. bu arada gözümden kaçmış olan garip karakterler olabilir, onları da siz yazın. gerçi o düğündekilerden hangisi normal insan onu da bilemedim.
  • illuminati diye taşak geçmeli başlığını açmaya geldim, solda görünce tırstım.

bu da tamamı.

yalnız ku klux klan üyesine iyi güldüm gece gece. o hareketler ne amk? bizi sikecek yavşak! ahahahahaha
  • true detective'deki olası yellow king olayı yaşanmıştır

bakın şuan aynen böyle oldu https://www.youtube.com/watch?v=x929otinxos
  • öncelikle düğün değil şenliktir.

bu tarz saçmalıkların bu ülkede prim yapıyor olmasına anlam veremiyorum. herifin biri orada çük kaldırmış geziyor, ortalıkta bir sürü çocuk ve onları kameraya almaya çalışan bir sürü insan. bir de çocuklara kızıyor kameranın önünden çekilin diye.

ne garip bir memleketiz ya.
  • bu sayagan denilen bereket töreniymiş. aşırı şaman bir ortam var zaten belli.

oyunu yürüten kişiye sayacı denir. bu grupta genellikle dede, arap, gelin ve deve rolü yapan oyuncular vardır.
    gençler tanınmayacak şekilde bu kıyafetlere bürünerek kapı kapı dolaşmaya başlarlar. seyirlik oyun oynayarak, mani söyleyerek evleri gezerler, bahşiş toplarlar.

buradan
  • anadolu ve türk geleneğidir.
    öcülü düğün falan değildir.

birazcık metin and, nurhan karadağ okuyup, milliyetçilikle artislik yapacağınıza kökenlerinizi araştırsanız, öcülü düğün diye taşak geçmezdiniz. ne biçim milliyetçisiniz, ne biçim gelenekçi ve ne biçim muhafazakarsınız lan siz? kendi törenizi, adetinizi bilmiyorsunuz.

ya kentli olmanızın ve asimile olmanızın verdiği bir gevşeklik gizli burada ya da alenen cahilsiniz.

edit: dininizi ateistlerden, törenizi komünistlerden öğrenmekten ne zaman bıkacaksınız?
  • bir adet ana tarafından ırkçı, baba tarafından korkuluk olan bereket tanrısı içeren düğün. şu hareketi şehir merkezinde yapsan linç ederler.
  • insanların anadolu kültürünün yapı taşı olan (bkz: köy seyirlik oyunları)'ndan bihaber olmasına çok şaşırdım. daha doğrusu bu kadar çok insanın diyeyim. arkadaş hiç mi köye gitmediniz? düğüne şenliğe katılmadınız? hepsinden de ziyade videodaki ritüellerle taşak geçilmesine üzüldüm lan.

o videoda gördüğünüz ritüeller (bkz: antik yunan), (bkz: şaman), (bkz: pagan) miraslarıdır. tiyatronun kökenidir. halen yaşatan köylülerimiz varsa gurur duyarım.

o fallusuyla gezinen abimiz bereketi simgeler. sizin gibi seksist değildir bu gelenekler. ayıp da değildir, doğaldır. sizin gibi yobazlar yüzünden öldü lan güzelim anadolu kültürü.

ahh (bkz: nurhan karadağ) hocam.
  • cin düğünü buysa ben bu yaz köydeyim. iyi de benim köyüm yok ki?
  • aklıma çocukken izlediğimiz şunu getirmiştir.
hesabın var mı? giriş yap