2124 entry daha
  • iyice zıvanadan çıkmış uygulama.

http://mobil.hurriyet.com.tr/…mebden-geldi-40578290

okulların saati de yaz saatine göre ayarlanacakmış. insan gerçekten hayret ediyor. dertsiz başımıza dert alıyoruz gerçekten.

hem saatleri geri almayıp problem yarat, sonra bu problemi çözmek için de okul başlangıç saatlerini ileri al! kardeş saatleri geri alsak sorun kalmayacak nedir sizin derdiniz?
  • "milli eğitim bakanlığı, öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmasının engellenmesi için bir genelge yayınladı. illerdeki okul başlama saatleri buna göre ayarlanacak."

kaynak

kış sati uyuglulamasının maksadı neydi ki zaten?
    bütün akp icraatları gibi. önce çok bilmişlik yap varolanı kurcala boz, sonra eski haine getir, sonra utanmadan "bunu biz düzelttik" diye propagandasını yap.
    ayrıca bu bir fiili durumdur. atıl bahçeli! fiili durumu yasayla meşrulaştır kurtar hepimizi.
  • yandaş ve candaş orospu çocuğu dağıtım şirketleri he demediği sürece bugünkü şekli bozulmayacak uygulamadır.
  • ülkenin %50'si sabah namazı kıldığı için (!) kalkmayacak uygulama.
    kılmayan ekşici putperestler, size müstehak zaten, beter olun.
  • ıstanbul valiliği okulların sabah 8de açılmasını buyurarak aklınca önlem almıştır.

halbuki yaz saatinde iken ıstanbulda hava 8.30 gibi aydınlanıyor okul 8de başlasa da öğrenciler karanlıkta gitmiş olacak gene okula.

hatta havanın cok bulutlu olduğu günlerde geçen kış bazı sabahlar ancak 9.30 gibi aydinlaniyordu.

bu konuya olan tepkimizi illa uyanamamak kaynakli olarak düşünmeyin. tam ise gidiş saatinde hava zifiri karanlık oluyor bu şekilde, ve başkaları da gözlemledi mi bilmiyorum ama köpekler çok saldırgan oluyor. ayrica ben caddeye yürürken sabah 7 gibi kaç defa ayyas tiplere denk geldim. çünkü tekrar ediyorum hava sanki saat 5 mis gibi karanlık oluyor.

bir an önce kaldırılmalı.
  • adamların derdi ne namaz ne de başka bir şey, tek dertleri var o da bu halkı nasıl daha fazla sömürürüz. akıllarınca akp kendilerini destekleyen kesimi namaz saati ve elektrik israfının önüne geçeceğiz diye kafaladı. ki bu karar da aniden gelen bir khk ile gerçekleşti yani halkı kandırmaya bile zaman ayırmadılar pek, çünkü ellerinde feto'dan gelen bir güç vardı. yani bu karar öyle bir geri zekalıca bir karar ki şunun kaldırılmadığını ve hala inatla diretilmesini gördükçe çıldırıyorum.

evet bazı salaklar da var, neymiş hava geç kararıyormuş çok güzel bir sistem olmuş. ulan dürzü o kadar mı kafan basmıyor, bir sürü insan var uluslararası şirketlerde çalışan onlar bilmiyor da bu uygulamanın iyi olmadığını bir tek sen mi biliyorsun da işten gelirken güneşi görünce ülkenin kalkınacağını ve herkesin daha verimli çalışacağını falan zannediyorsun. neyse şu salaklığın en kısa sürede kaldırılmasını temenni ediyorum ancak hükumetin peşkeş çektiği elektrik dağıtımcıları bu kararla birlikte bayram yaparken ve yine hükumetin bu kararla cebini daha da doldurmasını göz önünde bulundurursak bu iş bile çok zor. son olarak elektrik mühendisleri odasının yayınladığı şu bilgileri vereyim de belki şu tatlı su hippileri akıllanır.

http://www.emo.org.tr/….php?kod=116230#.wbqhqxzjbiu
1381 entry daha
hesabın var mı? giriş yap