• güneş gözlüğüdür adı üzerinde. sadece yazın takılsaydı yaz gözlüğü olurdu adı. gayet normal bir şeydir.
  • ışıksal hapşırma refleksi olup ,araç kullananların mevsim gözetmeksizin yaptıkları eylemdir
  • 1. açık renk gözlüyseniz, hava soğuk olmasına rağmen açık ve güneşliyse
    2. göz bozukluğunuza istinaden lens kullanıyor ve rüzgarda gözlerinizde kuruma veya yaşarma oluyorsa
    3. moraliniz bozuksa ve insanlarla göz teması kurmak istemiyorsanız.
    4. sabah veya akşam güneşi ( özellikle arabadaysanız ) gözünüze tecavüz edercesine tam karşıdan dimdik giriyorsa
    5. akşamdan kalmaysanız veya migren riskinizi tetikleneceğini hafiften hissediyorsanız
  • araç kullanırken yağmurlu havalarda takılırsa görüşü oldukça arttırmaktadır. önyargılı davranmamak gerekir.
  • yaptığım bir şey olduğu için gerizekalı olduğumu sözlük sayesinde öğrenmeme sebebiyet veren davranış. ancak, "bunu yapanın gerizekalı olduğu" peşin hükmünü verenlerin o yüksek iq'lu beyinleriyle şunları düşünmelerini rica ediyorum:

yeşil gözlü olduğum için, gözlerim inanılmaz derecede etkileniyor güneş ışığından. asla güneş ışığına bakamıyorum, bakmaya çalıştığımda da gözlerimi fena halde kısmak zorunda kalıyorum ve kıssam bile yaşlar akıyor şırıl şırıl, durduramıyorum. hele ki araba kullanırken güneş gözlüğü takmazsam her an kaza yapabilirim ben. tüm bu şikayetlerim için doktora da gittim ancak doktor gözlerimin açık renkli olması sebebiyle kahverengi veya siyah gözlü insanlarınkine oranla oldukça hassas olduğunu, bunun için fazla bir şey yapılamayacağını, yanımda daima güneş gözlüğü taşımamın yararlı olacağını söyledi. ben de öyle yapıyorum, yaz kış güneş gözlüğü kullandığımda hiçbir sorun yaşamıyorum.

ama siz daha akıllısınız tabii, doğrusunu siz bilirsiniz.
  • kışın güneş gözlüğü takılır ayrıca size ne!?
    belki gözü alerjili yaşlanıyor gözü takmazsa hayır ben taktığımdan değil.
  • migreni olan (ah geçmiş olsun) yada tarz gözükme çabalarında olanların yaptığı eylem.
  • adı üzerinde güneş!; bunun için havanın 45*c veyahut -5*c olması gerekmez..! güneş var ve rahatsız ediyorsa takarsın arkadaşım. yok imaj kaygısı, yok ot bok diye laf salatası yapmaya gerek yok. club'a gidip gözlük takmakla karıştırılmamalı..!
  • kışın antalya'da güneş gözlüğü takmayanı dövüyorlar diye bildiğim için, kışın da güneş rahatsızlık verebildiği için yadırganmaması gereken eylem.
  • (bkz: her fırsatta insanlara hakaret etmek)

yapmayın bunu ya. tamam düşünceni söyle, bence gerek yok takmaya de, açıkla neden böyle düşündüğünü. ama sanki olayın her boyutuna hakimmişsin gibi neye dayanarak gerizekalı diyorsun sen bu insanlara? sen çok mu zeki oldun şimdi?
hesabın var mı? giriş yap