• şişlide bir harikalar diyarı. alıştığınız çikolataları olmadık biçim ve renklerde karşınızda bulabilirsiniz, paskalyada bile güç bela bulunan kinder shokobonsun beyazı, kitkatın yeşili, snickersın fındıklısı, merci çikolatalarının yımırta biçminde olanı... hiç görmediğim ritter sportları gördüğüm, raflarında dolanırken ferrero sen bunu da mı yaptın dediğim, kinder çeşitlerine bakarken gözlerimin dolduğu tükan, ölünce gitmek istediğim yer.
  • aa ne güzel yurtdışındaki çikolatalardan var diyip sepete 14 tane çikolata attım ve 450 tl tuttu. sonra siteyi kapatıp çıktım tabi. kur farkı tamam ama internet üzerinden sattıkları ürünlerde fahiş bir kar marjı olduğunu düşünüyorum. mesela macro’da 48 lira olan tony’s chocolonely burada 58 lira üstelik bu fiyat n11’de böyle sadece hepsiburada üzerinden alırsanız ekstra 10 tl daha koymuşlar her ürüne 68 olmuş. manasız fiyatlandırmalarını azaltmaları lazım.
  • gerçekten ürün çeşidi olarak muazzam bir şarküteri. aklınıza gelmeyecek envai çeşit yabancı çikolata, abur cubur, çay, kahve, içecek vs bulabileceğiniz bir yer. n11'de de satış yapıyorlar.
  • istisnasız her ürünü yurt dışı fiyatının en az 3 katına satan dükkan. bir şeyler almak istesem de bu fiyat farkına çüş diyor ve vazgeçiyorum.
  • ithal ürün satan kazıkçı dükkan. eskiden alternatifi yoktu şimdi görüyorum ki iyi geçirmiş zamanında. aslında ilk zamanları iyiydi ama sonraları cozuttu haribo sipariş ediyordum 360gr olan ürünün 160 gram olanını getimeye başladı aynı fiyattan yurt dışı fiyatı da 360 ile 160 arasında bir fark yok gibi cent oynuyor arada. adma yazıyorum neden 160grama düştü gelmiyor dedi. sonrasında baktım ki başlakları bu işe girmiş 360 gr 500gr 1kg olanlardan geliyor fiyatlar da makul.
    şuan bile rekabete girmiyor diğerlerinden yüksek fiyata satıyor. sanırım müşterileri başka yere bakmıyor.
  • benim gibi ithal junk foodsever dombişkolar için adeta bir aden bahçesi. eskiden moda'da da bir dükkanları vardı ama kapandı, artık sadece şişli'deler. instagram ve n11'den de satış yapıyorlar. skittles aşkına!
  • keşke kendi internet sitesini açsa dediğim ithal ürünler satan güzide market, yeri şişli minibüs durağının hemen karşısında hani cumhuriyet gazetesinin olduğu sokağın sonu
    edit: açmışlar siteyi.
  • almanya'da 10'lu paketi 2 euro olan duplo çikolatayı 35 tl'ye satıyor. güncel kurlarla yaklaşık 3 katı fiyata. fiyat politikaları genel olarak böyle olan tekel bayisidir.
  • tekel bayii hizmeti veren market. piizlenmek için damladığımızda, alacağımızı alıp çıkmak için nefsimizle mücadele ediyoruz. at gözlüğü gibi şeylerle girmem gerekiyor içeri. arkadaşları arayıp, ya benle kısmete gelsene yalnız gitmeyeyim, cüzdanı bırakıyorum yoksa gibi diyaloglara sebep oluyor. bizde kimse yalnız gitmiyor buraya. bir kişi tanıyorum sadece alacağını alıp çıkabilen. işte böyle bir yer.
    egetürk sucuğundan, twinnings vanilla rooibos çayına kadar bulunduran butik bir freeshop. ama çok pahalı. çok çok pahalı. 1 kilograma denk gelen 3 kangal egetürk sucuğu kölnde 9 euro iken burada 180 tl mi ne. würze sos bile var. her şey var.
    az önce eve yürürken önünden geçmeyeyim diye yolumu değiştirdim yine. inşallah kapanır.

edit : şaka yaptım ya kapanmasın. çok seviyoruz. iyi varsın kısmet galpgalp
  • “bu da çok soruluyo du”
    “bunu da çekmiştik biliyorsunuz”
    “inanılmaz demeden soruluyo du” (3 kişi sordu)
    “yeni geldi bu da 500gram 200 lira”
    “bu da kirazlı kirazdı di mi alican?”
hesabın var mı? giriş yap