• kişinin istediği kitabı almışsanız bir de; en güzel hediye olur.

not:kıymet bilene alınmalı.
  • bir de o kitap okunmuş ve kendince önemli bulunmuş cümlelerin altı çizilmişse.. kaybetmeyin o insanı
  • 2 sene önce işyerinde yılbaşı çekilişi yapılmıştı.
    herkes makul bir bedel ile kendisine neler alınsa mutlu olacağından bahsediyordu.
    ekseriye kadınlardan oluşuyordu kervan. kozmetik, ruj, siyah bluz, artık pratikte işe yarayacak pek çok şey, bana soruldu ve o sırada ahmet taşağıl ın 2 adet kitabını almaya niyetlendiğimi söyledim.
    hediyelerin sahiplerini bulduğu gün bana o iki kitap gelmişti ve çok mutlu olmuştum.
  • en anlamlı en özel hediyedir benim için.

klişe veya vasat hediye kategorisine sokmak da anlamsızdır.
  • iyi bir arkadaşlığın temeli olabilir.
    kendisi ile konuşmaktan ve dinlemekten keyif aldığım arkadaşlarıma bazı ilgimi çeken sevdiğim kitapları hediye ederim. birkaç hafta sonra çay veya kahve ile birlikte kitabın analizini yaparız.
    o zamana kadar pek ortak noktam olmasa bile bu şekilde yorumlanabilecek sayfalarca konu çıkar ortaya. muhabbetin kalitesi artar.
  • hediye ettiklerim de oldu hediye edenler de. insan en çok kitap hediyeleştiği insanlarla arkadaşlığı bitince üzülüyor. çünkü onlara bir nevi ruhunu gösteriyorsun. ama gidiyorlar.
  • eski sevgilinin kitaplığınızda göz kırpan hatırasıdır. her şey geçip gitmiştir. ön sayfasına yazdığı notu kopartıp, atarsınız ama kitabı atmaya kıyamazsınız. kitap atılmaz çünkü. kıymet bilene verilecek en güzel hediyedir.
  • kişiyi her yönüyle tanımadıktan sonra hediye olarak tercih etmeyin. kitap ayrı bir dünya çünkü insan için.
  • en son ne zaman biri bana kitap hediye etti diye düşündüm ama çok kitap hediye ettiğim halde bana bir tane bile hediye edilmediğini farkettim. ne üzücü bir durum.

en anlamlı, en güzel hediyedir kitap. sevdiğiniz, değer verdiğiniz birini mutlu etmek istiyorsanız kitaptan daha iyi bir seçenek düşünemiyorum.
  • kitap dışında hediye aldığımı hiç hatırlamıyorum. ve biri bana hediye alacaksa mutlaka kitap alır.
    kitaplarla arası iyi olmayan insanları hayatıma sokmamaya çalışıyorum. ayrıca bana kitap hediye etmek isteyen varsa bekliyorum burda. mutlu edin beni lütfen:))
hesabın var mı? giriş yap